Deky pre Japonsko - žiadosť o pomoc

Na Slovensku je to tak - charita sa príliš nenosí a aj keď sa nájde pár ochotných optimistov, akcia možno zlyhá kvôli doprave. Keďže ja optimista som, stále dúfam, že to spoločne vyriešime. Výzva totiž zaujala pár ochotných ľudí, ktorí ešte veria na pomoc v núdzi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na výzvu ušiť deky pre Japonsko sa prihlásilo niekoľko šikovných žien a jeden patchworkársky cech. Žiaľ, vyskytol sa problém so zaslaním diek, keďže sme zatiaľ nenašli sponzora, ktorý by nám zásielku naraz odoslal. Zatiaľ ide zhruba o 20 kusov, čo by nebola zase až taká veľká suma. V susedných Čechách úspešne zozbierali 120 diek a odoslali ich hromadne balíkmi do Japonska, odkiaľ už prišlo aj srdečné poďakovanie zo strany organizátorky akcie pani Naomi Ichikawa, z prestížneho japonského časopisu Patchwork Tsushin. V týchto dňoch k nim do redakcie prúdia zásielky šitých diek z celého sveta, najmä z USA, ale tiež z Ázie, Austrálie a Európy. Hromadne budú rozdávané ľuďom, ktorí po zemetrasení zostali bez prístrešku a momentálne žijú v dočasnych ubytovniach.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Uvítali by sme pomoc organizácie, ktorá by bola ochotná zaslanie sponzorovať. V prípade záujmu sa ozvite priamo na adresu koordinátorky zbierky p. Jarmily Bachovej (bachovka@zoznam.sk). Ďakujeme :-)

Ivona Mertusová

Ivona Mertusová

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milovníčka škótskych teriérov a nevyliečiteľná gurmánka. Okrem lukostreľby a biliardu sa venuje aj cudzím jazykom a patchworku. Zoznam autorových rubrík:  škótsky teriérgastrona cestáchSúkromnésnookerlukostreľbapatchworkNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu