Patchwork 2.

Viete čo je SIGGY?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu
(zdroj: flickr.com)

Je to vlastne „šitá vizitka", ktorú si patchworkárky s obľubou vymieňajú medzi sebou pri rozličných príležitostiach a keď ich nazbierajú dostatočný počet, môže vzniknúť deka alebo aj obrus na stôl. Navyše, je to aj trvalá spomienka na ostatné patchworkárky.

V Európe má siggy zvyčajne rozmer 14 x 14 cm a v strede je nejaký zaujímavý vzor. Americké bývajú menšie, a sú skôr vhodné na moderný quilt. Dajú sa z nich skladať rôzne vzory.

Ak by ste si chceli niečo také ušiť, postup pre európske siggy je veľmi jednoduchý a zvládnu ho aj začiatočníci. Pre stredy si vyberte nejakú svetlejšiu látku bez vzoru a na okraje nejakú peknú vzorovanú. Keďže siggy by malo prežiť častejšie pranie (ako súčasť nejakého výrobku), odporúča sa 100% bavlna, ktorú treba vopred predprať a vyzrážať. Okrem látok budete potrebovať permanentnú fixku na textil, aby sa nápis nevypral a nevybledol. Toto si treba dopredu vyskúšať, aby ste časom neboli nepríjemne prekvapení :-)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vymyslite si obrázok do stredu siggy - môže to byť niečo kreslené, aplikácia alebo hoci aj výšivka, ak máte dosť trpezlivosti. Ja som si zvolila kresbu. Okolo obrázka patrí meno, mesto, krajina autora siggy a samozrejme dátum, kedy vizitka vznikla.

Postup pre americké siggy je takisto jednoduchý a potrebujete akurát základy angličtiny, aby ste si ho naštudovali. Tento vzor si môžete ušiť aj bez nápisov a použiť ho na deku - šije sa rýchlo a výsledok milo prekvapí.

Jeho malou modifikáciou získate zase trochu iný vzor - stačí našívané farebné štvorce zmenšiť a svetlý stred nechať väčší (prípadne u niektorých stred urobiť tmavši).

SkryťVypnúť reklamu

Ušili ste si zopár siggy? Je načase začať vymieňať a tešiť sa na nové prírastky do zbierky :-)

Príjemné tvorenie!

Ivona Mertusová

Ivona Mertusová

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milovníčka škótskych teriérov a nevyliečiteľná gurmánka. Okrem lukostreľby a biliardu sa venuje aj cudzím jazykom a patchworku. Zoznam autorových rubrík:  škótsky teriérgastrona cestáchSúkromnésnookerlukostreľbapatchworkNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu