Škótsky teriér: trochu histórie

Škót nepatrí medzi veľmi rozšírené plemená psov, ale v minulosti ho vlastnili viaceré známe osobnosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

V prvej tretine minulého storočia bol veľmi populárny a ako spoločníka si ho vybral napríklad známy český herec Hugo Haas (pes Dybuk) a dvoch dokonca mala aj Hitlerova milenka Eva Braunová (Negus a Stasi).

Asi najznámejším škótskym teriérom v histórii je sučka Fala prezidenta Roosevelta. V súčasnosti sa v Bielom dome nachádzajú ďalší dvaja zástupcovia – pes Barney a sučka Miss Beazley, ktoré patria prezidentskému páru Bushovcov.

Vedeli ste, že aj známy český bavič Zdeněk Izer má jedného?

Škótske teriéry okrem čiernej farby existujú aj v iných, štandardom povolených farbách. Občas ich vidieť na výstavách a tak je možné, že sa s nimi budeme viac stretávať aj bežne na uliciach. Ide o farbu pšeničnú a žíhanú vo všetkých odtieňoch (ja viem, je to čechizmus, ale akosi si neviem zvyknúť na slovenskú verziu “pásikavý” – pripomína mi to malé divé prasiatka).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre prípadných záujemcov o bližšiu obhliadku naživo pripomínam, že najbližšia výstava psov sa chystá 27. - 28. januára v Trenčíne (škótske teriéry patria do III. skupiny FCI a budú vystavované v nedeľu).

Ivona Mertusová

Ivona Mertusová

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milovníčka škótskych teriérov a nevyliečiteľná gurmánka. Okrem lukostreľby a biliardu sa venuje aj cudzím jazykom a patchworku. Zoznam autorových rubrík:  škótsky teriérgastrona cestáchSúkromnésnookerlukostreľbapatchworkNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu