Samotný počítač vás neochráni

Už ste sa stretli s novým druhom trójskeho vírusu na báze Java, ktorý útočí na Mac? Ukázalo sa, že však červ napáda aj Windows a Linux, pričom vyzerá ako video na Facebooku. Čo všetko sa vám môže stať ak nemáte antivírus?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vyzerá to zozačiatku vcelku neškodne: používateľ dostane správu "si na tomto videu?" S priloženým odkazom. Po kliknutí naň si musí používateľ nainštalovať určitý softvér, vďaka ktorému má ísť video spustiť. V tomto bode už by si väčšina ľudí malo uvedomiť, že je niečo zle.

Bohužiaľ, počítače sú navrhnuté tak, aby spúšťali programy, bez rozdielov v tom, ktoré sú zlé a ktoré sú dobré. A aj napriek tomu, že sú na všetkých ohrozených operačných systémoch funkčné antivírusy, užívatelia môžu urobiť veľkú spúšť.

Nezáleží na tom, či vlastníte Mac, Windows alebo Linux, túto správu určite dostanete. A záleží len na tom, či si budete vedomí toho, že vám nepíše vaša bývalá či kamarát, sediaci vedľa vás, ale robot rozširujúce tento vírus. Predstavte si svoj počítač ako auto - môžete mať airbagy aj pásy, ale tie vás rovnako nemusí zachrániť, keď s autom najazdíte v plnej rýchlosti do múru.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Povedzme si príklad: Máte nový počítač. Nemáte antivírus,pretože si myslite že keď je nový,tak nič sa nemože stať. Prihlásite sa napríklad k facebooku. Kamoš vám pošle super video,ktore stojí zato si pozrieť. Otvoríte ho. Vybehne vám hláška k inštalácii programu,kde keď ho nainštalujete,možte si pozrieť to zaujímavé video. Vy to video chcete vidieť,tak samozrejme software nainštalujete. V tej chvili,sa do vašeho PC dostane červ... malware,budeme ho volať KONFICKER. Vy si to video už pozeráte,bavíte sa a ten konficker sa už dostáva do vašého PC. Cestu má jednoduchú,pretože si ho nik nevšíma. Dokonca ani on o sebe nedáva vedieť. ZATIAĽ! Ten kto Vírus stvoril,sedí doma a čaka. Vy ho vobec nezaujímate,ale zaujíma sa o váš počítač. Čoskoro sa váš PC bude zneuživať na nelegálne veci. Napríklad váš PC odošle do nejakej veľkej firme milion spamov. Váš počítač sa nabúra do policajnej správy.

Skryť Vypnúť reklamu

Vy sa stále zabávate,ale váš pc uz nie je váš. Má ho pod kontrolou človek,ktorého nazývame HACKER,CHEATER... Konficker to už nezvláda,a tak si zavolá na pomoc ďalšie vírusy. Vy sa teraz prihlasite na facebook pod svojím menom a heslom. Lenže tieto prihlasovacie údaje kliknutím na PRIHLÁSIŤ odošlete útočnikovy. A ako? V pc sa vám prechádza tzv. Trójsky Köň ktorý túto pasáž zvládne bravúrne a nič ho neruši pretože nemáte žiaden ANTIVÍRUS. Ja použivam antivírus spoločnosti ESET ktorý je rýchly,sk-cz jazyk,spoľahlivý. Je možne na oficiálnych stránkach výskúšať tento produkt s obmedzenou lehotou 30 dní

Skryť Vypnúť reklamu

Chcete po prečítaní tohto članku hneď nejaky antivírus? Ponúkam vám prehľad top 10 najlepších free antivírusov za rok 2010:

1) Microsoft Security Essentials

2) Avast ! Free Antivirus

3) AVG Free Antivirus

4) Bitdefender

5) Avira AntiVir Personal

6) Comodo Antivirus + Firewall

7) A – Squared Free

8 ) Rising Antivirus

9) PC Tools Antivirus

10) Spyware Doctor with Antivirus 2010

Lukáš Jakub

Lukáš Jakub

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  KuriozityAntivírus-VírusHackery

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu