Zmena

O zmene mi rozprával Matias Corea, keď som sa ho pýtal, prečo odišiel z Barcelony do New Yorku. O zmene mi rozprával Peťo Biľak, keď som sa ho pýtal, prečo ho už až tak nebaví jeho typo štúdio v Indii práve keď sa to začalo rozbiehať. O zmene mal veľmi peknú prednášku Andrej Kiska na košickom TaCampe.

Písmo: A- | A+

Zmena na začiatku nie je príliš príjemná a človek si musí celkom dlho hľadať tie "gule", aby ich chytil správne do rúk. Pred jeden a pol rokom som začal pracovať pre najrýchlejšie rastúcu slovenskú IT firmu. Mojim šéfom sa stal jeden z najlepších a najskúsenejších slovenských dizajnérov a celkovo asi aktuálne nie je lepšia firma s ktorou by som mohol spolupracovať. Podľa bežnej logiky by to pre mňa, tohtoročného absolventa vysokej školy, mala byť tá najlepšia možná východisková pozícia.

Keď som mal cca 16 rokov, snažil som sa prenajímať a stavať vlastné billboardy. Našťastie mi ich nejakí dobráci dokázali ukradnúť (áno, normálne celý billboard aj s konštrukciou) a tak som to skúšal s výrobou vlastných tričiek (všetky som nakoniec rozdal) a lepením veľmi vkusných 3D polystyrénových písmen na všetky možné horno-oravské prevádzky od TEXTILU MILKA až po tradičné Potraviny mix. Všetky tieto pokusy boli parádne trapasy a neúspechy. Nejak mi to ale začína chýbať. Človek veľmi ľahko skĺzne do svojho sterotypu a prestane sa baviť tým, čo robí. Každý deň by mal byť asi viac hrou ako nejakým 8 hodinovým klikaním. Práve tie padnutia na hubu dajú vyniknúť tým malým občasným víťazstvám.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj keď to možno oľutujem, idem to skúsiť s Poctivo a Honest Conference naplno. Spolu s plánovaným ukončením štúdia na FMK UCM končím v Sygicu od 1. mája. Keď chce človek chodiť mudrovať po konferenciách a radiť iným firmám asi by mal najprv spraviť a vybudovať aj niečo vlastné.

Pamätám si ako som sa Peťa Biľaka počas cesty na trenčianske letisko pýtal, aký bol jeho prvý deň po založení vlastného štúdia a že či mal hneď prvý deň čo robiť. Povedal, že odkedy v ten deň ráno do šúdia prišiel, sa ešte nikdy nenudil :)

Takže ak potrebujete nejaký pekný dizajn, od 1.mája som tu pre vás už na voľnej nohe (koniec reklamného oznamu) a ak si šikovný multifukčný dizajnér a chceš pracovať pre TOP slovensko / svetovú firmu v Bratislave, tak mi napíš mail aj s portfóliom (koniec HR oznamu).

SkryťVypnúť reklamu

Teraz už iba dopísať diplomovku, naučiť sa na štátnice, zariadiť kanceláriu a tešiť sa na tie pády na hubu, čo ma čakajú. Po 5 rokoch neustáleho behania z práce do školy a naopak sa už celkom teším aj na tradične studené leto na Orave.

Jakub Ptačin

Jakub Ptačin

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bubeník, dizajnér (Adobe, Sygic...), doktorand na FMK UCM, štatutár občianskeho združenia BCK__SPC a organizátor konferencie By Design Conference. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu