Život sa začína až za hranicou komfortu

Písmo: A- | A+

Istota je naša komfortná zóna, v ktorej sme uväznený. Pocit bezpečia, stability a istoty v nás vyvoláva akože pozitívne emócie, pri ktorých sa zbavujeme strachu. Chceme istotu v práci, v láske, v priateľstve, vo financiách a tak sme sa rozhodli lenivo pripútať k našej zóne komfortu, v ktorej sme kvázi šťastný. No podľa mňa je pravda iná…

Dnes si nemôžeš byť istý takmer ničím. Veľa ľudí je pripútaná k svojej práci, pretože potrebuje mať pravidelný príjem a chcú mať istotu, že ho dostanú.Ostávajú tak vo svojej zóne komfortu, v ktorej sa síce zbavujú strachu ale nie nešťastia. Koľko ľudí miluje svoju prácu? Úprimne, myslím si, že málokto. Inak by sa každý nesťažoval na veľa roboty a málo času. Ľudia chcú len istotu. Kvôli stabilite a strachu robia čo ich nebaví. Preto len prežívajú vo svojom každodennom “komforte”. Viem, že mi dá za pravdu len málokto ( ak vôbec ) ale ak chceme žiť podľa svojich predstáv a plniť si sny musíme opustiť našu „skvelú“ komfortnú zónu a hľadať šťastie mimo nej.

„Väčšina ľudí dá pred neistotou prednosť tomu, že nebudú šťastní.“

Snažím sa pochopiť ľudí, ktorých strach je väčší než túžba po šťastí. V čom spočíva ich život? V práci? V nešťastí? V rozčuľovaní sa a kritizovaní? Odvrhnú svoju spokojnosť a radosť zo života kvôli istote, že dostanú svoju minimálnu mzdu? Isteže to nie je ľahké, odísť zo zabehnutého systému, v ktorom je väčšina ľudí. Ale rozhliadni sa, väčšina ľudí je chudobných, väčšina ľudí je nešťastná, väčšina všetko kritizuje ale nič s tým neurobí.Nechci byť väčšina. Odpovedz si čo chceš v živote byť? Šťastný, usmievavý človek, ktorý nemá problémy a strach? Alebo mrzák, ktorý spáli svoje sny a dá prednosť akejsi istote.

„Najväčšia chyba, ktorú ľudia v živote robia je, že sa nepokúsia robiť to, čo ich najviac baví.“ ( Forbes )

Rozhodni sa, čo chceš v živote a kde sú tvoje priority. Výhovorky obstoja len u mrzákov. Ale ty si iný ! Opusti svoje väzenie a hľadaj. Najmä neprestávaj žiť a nenechaj sa ovládať väčšinou.

Skryť Zatvoriť reklamu