Podceňovaná extraliga

Na začiatok by som rád  zdôraznil, že to čo si si prečítal/a v nadpise je  holý fakt. Áno máme zastaralé šťadióny, mizernú návštvenosť, meškajúce výplaty a v podobnom duchu by sa dalo pokračovať celý deň.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 A presne to je náš „slovenský“ prístup. Nadávať a osočovať.Ja mám však iný nazor, poď sa na to pozrieť mojimi očami.

Pozrieme sa na zaujímavých hráčov, ktorí pôsobia na naších extraligových klziskách. Určite vám napadne ako prvé meno, ktoré nosí na drese číslo 15, meno ktoré pôsobí v Nitre, meno ktoré si isto pamätáš z najúspešnejšieho hokejového ťaženia v ére samostatnosti slovenského hokeja. Máš pravdu, nie je to nikto iný ako Jožko Stümpel, urastený center s množstvom skúseností (či už NHL, KHL, alebo repre). Vo svojich 42-och rokoch ale vôbec nie je len do počtu, či „mužom do kabíny“. V 49 zápasoch strelil 20 gólov (áno dobre vidíš) a aby toho nebolo málo, pridal ešte 31 asistencií, vďaka čomu sa umiestnil na celkovom 6. mieste v počte dosiahnutých bodov. Ako iste tušíš nie je jediný „starý harcovník“. Legenda extraligy ako Arne Kroták(PP) alebo najcharizmatickejší „ne“kapitán Peter Bartoš(KE), hokejista s popradským srdcom Ľuboš Bartečko(PP) či „vojak“ Róbert Petrovický(TN)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mladá krv

Teraz trošku omladíme. Najlepší strelec základnej časti prebiehajúceho ročníka sa stal zvolenský útočník s číslom 21 na drese. Hádaš správne je to Radovan Puliš, dvadsaťtri ročný snajper zaknihoval 30 presných zásahov do súperovych sieti. Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa dostal aj do nominácie na prípravu pred svetovým šampionátom. Ďalším talentom, ktorý sa nedá nespomenúť je bez pochýb Erik Černák. 17-násť ročný obranca oceliarov z Košíc má rozhodne našliapnuté na sľubnú kariéru. Letný draft do NHL ho určite neminie, a dokonca nebude prekvapením ani prvé kolo. Po boku Martina Štrbáka z neho vyrastá kvalitný obranca využiteľný na presilovke ale aj v oslabení. Je teda škoda, že s najväčšou pravdepodobnosťou po skončení sezóny zamieri za veľku mláku. Určite ste zaznamenali, že Erik bol členom brondzového (pre mnohých však zlatého) tímu do 20 rokov. A keď už sme pri brondzovom tíme…viacerí zaujímaví hráči sa udomácnili v extraligových celkoch. Sú to napríklad Samuel Petráš, Denis Godla (PN), Radovan Bondra, Branislav Pavúk(KE), Marco Hocheľ, Matúš Holenda, Patrik Koyš(TN). Iný príklad je Mislav Rosandič(BB), ktorý na extraligové klziská nastupuje už druhú sezónu.

SkryťVypnúť reklamu

Títo hráči predstavujú len malé percento zaujímavých hráčov, o ktorých by sa dalo písať hodiny. Sú to mená ako Roman Tománek(NR), Branislav Konrád(TN), Martin Štrbák, Jiři Bicek, Radek Philipp(KE) a samozrejme Michal Handzuš(BB), ktorý ešte v minulej sezóne brázdil klziská v najlepšej lige sveta NHL.

Ak vás tento článok bavil a zaujal, mám na vás len jednu prosbu. Kúpte si lístok na najbližší extraligový zápas a podporte našu ligu. Tá liga má svoju kvalitu, tá liga je neskutočne podceňovaná. A práve preto Vás prosím choďte na zápas, fandite a BAVTE SA HOKEJOM.

Jakub Varga

Jakub Varga

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý "šuhaj" s názorom. Som niekto, koho si rád vypočuješ (prečítaš blog). Som niekto, kto sa ti vrije pod kožu.....teším sa na tvoj feedback :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu