Chcel byť hokejovým brankárom

Každé ráno cestou do práce čakám na moste. Čakávam tam vkuse, vždy svieti červená. A dnes ráno som tam stretla zelenú. Neuveriteľné. Obyčajná zelená ráno na semafóre, a ja mám taký krásny deň.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok (zdroj: Web)

Včera som sa neskoro večer vrátila z práce domov. Potešilo ma, že doma sa svietilo. Moji najbližší mi nechali na chodbe svetielko. Aj keď už dávno "spinkali", bolo jasné, že na mňa čakali.

Nedávno som "ziapala" doma po synovi. Skúšala som ho na písomku z vlastivedy. Hovorí: "Glóbus je zmenšený model a má tvar gule". No, to vieme všetci, že je to zmenšený model. Ale čoho? Auta? Domu? A tie vysvetlivky na mape sú nám načo? Toto mu fakt nešlo. Zato veľmi dobre vedel, s koľkými štátmi susedí Slovensko, a aké štáty to sú. Tak možno raz niečo z neho bude.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tento týždeň doma dolámal hokejku. Stále si strieľa do malej bránky. Tú bránku si dá až na koniec dvora a strieľa si. To som skoro dostala "infarkt": "Mami, prihlásil som sa medzi desať chlapcov, tréner z nich bude vyberať brankára". Môj "infarkt" trval 24 hodín, do ďalšieho tréningu: "Mami, dnes ma tréner zrušil. Nechce ma za brankára. Vraj dobre korčuľujem. A dal som na tréningu gól na bránu cez troch hráčov". Hlavne nech sa učí v tej škole, lebo: "Hokej ho veru neuživí".

Tých nohavíc a tričiek čo sa nanosí naopak. Z trička mu trčia lístočky so znakom zloženia materiálu a pokyny na pranie. Tepláky majú vyťahané kolená a vrecká zásadne vzadu: "Veď to máš mamina jedno, ako to mám oblečené".

Skryť Vypnúť reklamu

Viete, že ten "malý krpec" má pravdu? Podstatné je iné... zážitky, pocity, spomienky..., než tričko oblečené naopak.

Petra Jamrichová

Petra Jamrichová

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáMesto pod UrpínomO životeCestopisyPolitika

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu