Policajti nie sú zmagorení, ako tvrdí poslanec Galko

Už dávno som asi nepočula dehonestáciu akejkoľvek profesie verejne tak ako to bolo v tomto prípade - brízganie na policajtov z úst poslanca Galka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Aj napriek tomu, čo si myslí bývalý minister, som presvedčená, že väčšina policajtov robí svoju prácu dobre a patrí im za to poďakovanie.

Na minulotýždňovej schôdzi parlamentu sa poslanec Ľubomír Galko v rozprave k protiteroristickým opatreniam pustil do kritiky policajtov. Vraj minister Kaliňák tých policajtov tak zmagoril, že keď bol v sobotu nakupovať s manželkou v jednom nemenovanom supermarkete, tak na parkovisku stálo policajné auto a malo pustený maják. Dôvodil tým, že maják mali pustený napriek tomu, že sa tam nič nedialo. „Úplne robíte z tých policajtov debilov a robíte z nich pakov,“ zvyšoval hlas v parlamente Galko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak niekto tvrdí, že Kaliňák robí z policajtov debilov, tak je to nielen nehodné bývalého ministra obrany, ale aj hrubá dehonestácia práce policajtov. Iste, aj medzi policajtmi (tak ako v akejkoľvek inej profesii) sa nájdu takí, ktorí pochybia. Ale väčšina z nich vykonáva svoju prácu dobre. Málokto si vie predstaviť, aké nebezpečenstvo číha na policajné zložky napríklad pri ochrane verejného poriadku, pri rôznych zhromaždeniach a demonštráciách alebo napríklad na futbalových zápasoch. Kto z vás (vrátane kolegu Galka) by išiel riskovať svoj život do rôznych zásahov v snahe ochrániť životy nás všetkých. Nehovoriac o tom, čo by sa dialo, ak by mali nedajbože zasahovať aj pri teroristickom útoku, vzhľadom na to, čo sa v súčasnosti deje vo svete.

SkryťVypnúť reklamu

Áno, aj ja si niekedy v duchu ponadávam, keď ma pri šoférovaní zastavia policajti. Aj minulý týždeň som nesprávne vyšla z parkoviska od obchodného centra. A skončilo sa to pokutou :).

Ale nikdy by mi nenapadlo nadávať kvôli tomu na všetkých policajtov.

Pán Galko často používa spojenie, „že veci, ktoré sa teraz dejú, nie sú podľa jeho predstáv“.

Nechcem vedieť, ako by to vyzeralo, keby svet fungoval podľa predstáv Ľubomíra Galka. Pán kolega, Vy asi neviete, čo je naozaj reálny život. Skúste ísť nabudúce medzi ľudí, nielen na nákupy. Pretože práca poslanca je v teréne medzi ľuďmi, nielen v parlamentných laviciach. To nie je len písanie statusov na facebooku a vysedávanie za notebookom. Tam medzi ľuďmi sa môžete presvedčiť o tom, že policajti nie sú (ako ste uviedli) „debili“. Vykonávajú si svoju prácu. A čo sa týka protiteroristických opatrení - budú a sú nepostrádateľní s opatreniami, ktoré sú potrebné predovšetkým na prevenciu.

SkryťVypnúť reklamu

Pretože na rozdiel od Vás, táto vláda cíti reálnu zodpovednosť za bezpečnosť v našom štáte.

Moje vystúpenie si môžete pozrieť tu: http://tv.nrsr.sk/videokanaly/osoba/6/ValoJana?id=155960

Jana Vaľová

Jana Vaľová

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Jana Vaľová, poslankyňa Národnej rady SR za stranu SMER-SD, primátorka mesta Humenné Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

727 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu