Dôveru ľudí si môžeme získať len tým, že nebudeme pred nimi nič skrývať.

Písmo: A- | A+

Otvorenosť. Slušnosť. Zodpovedné správanie voči ľuďom. A najmä presadzovanie verejných a nie vlastných záujmov. Toto sú nástroje ako chce strana TIP prinavrátiť politike dôveru. Aj preto sme prišli s projektom TRANSPARENTNÁ STRANA. Vďaka nemu sa každý môže dozvedieť aj to, ako je strana TIP financovaná.

Rozumiem tomu, že ľudia sú znechutení správaním politikov. Ani sa im nečudujem. To, čo politici z tzv. štandardných strán, pôsobiaci na našej scéne už vyše dvadsať rokov dokazovali a stále dokazujú, berie ľuďom akékoľvek ilúzie o politike. Ale slušní ľudia predsa stále existujú. Je tu nová mladá generácia, ktorá ich musí vymeniť a dokázať, že politika sa dá robiť aj inak. V záujme ľudí a krajiny, v ktorej žijú.

Strana TIP – Tvoríme inú politiku, ktorú som zakladala, sa snaží dokázať, že nová generácia ľudí môže našu krajinu viesť lepšie. Slušne. Neklamať. Nekradnúť. Nekšeftovať. Aj preto sme ako prvá strana na Slovensku predstavili jedinečný projekt pod názvom Transparentná strana. Jeho cieľom je ukázať verejnosti, že sme iní. Že nám záleží na tom, aby nám ľudia videli priamo do kuchyne. Pod pokrievku. Nechceme nič skrývať. Len tak môžeme obnoviť vzájomnú dôveru. Chceme ľuďom na vlastnom príklade ukázať, že slušný a čestný človek s rovným chrbtom, vie ostať slušným a čestným človekom aj po vstupe do politiky. A je jedno či celoštátnej alebo komunálnej. Na našej webstránke www.strana-tip.sk si môžete kedykoľvek zistiť kto a akou sumou financuje stranu. Na projekte stále pracujeme, budeme ho postupne rozvíjať a dopĺňať. Sme však prvou politickou stranou na Slovensku, ktorá svoje financovanie takto zodpovedne a otvorene zverejňuje!

Slovo transparentnosť sa dostalo do slovníkov politikov len pred niekoľkými rokmi. Dôležité však je, aby nezostalo len slovom, ale aby politici jeho obsah aj naplnili. Ľudia musia vidieť, čo verejné inštitúcie za ich peniaze nakupujú, koľko a komu platia. Ľudia musia vidieť, že dodávatelia sú vyberaní poctivou verejnou súťažou a nie dohodami a kšeftami s kamarátmi. Musia nám jednoducho vidieť na prsty a my nesmieme pred nimi nič skrývať. Kto toto nedokáže pochopiť, nemá vo verejnej službe čo hľadať!

Strana TIP, ktorej som podpredsedníčkou, chce zaviesť novú politickú kultúru na Slovensku. Aj preto od všetkých svojich volebných kandidátov na verejné funkcie vyžadovala a bude vyžadovať podpísať tzv. Etický kódex. Ním sa všetci kandidáti našej novej strany písomne zaviazali, že budú konať tak, aby nesklamali dôveru ľudí. Podpísali sme, že budeme pravidelne zverejňovať informácie o svojej práci, že budeme pravidelne zverejňovať svoje majetkové priznania, že nebudeme konať v konflikte záujmov, ale naopak vo verejnom záujme. Naši volení zástupcovia (je ich zatiaľ takmer 120 na celom Slovensku) budú musieť zverejňovať všetky dary, ktoré vo funkcii dostanú a tiež od koho. To všetko je dôkazom toho, že naozaj nechceme nič skrývať.

Na záver chcem ešte všetkým priaznivcom konšpiračných teórií odkázať, že strana TIP je nezávislou politickou stranou a odmietame akékoľvek vymyslené prepojenia, ktoré niekto šíri s cieľom poškodiť naše dobré meno. Našim cieľom je vymeniť politických dinosaurov, ktorí našej krajine škodia už viac ako 20 rokov. A to niekomu vadí...

Jana Vološinová, 1. podpredsedníčka strany TIP 

Skryť Zatvoriť reklamu