Čo všetko sa zmenilo od posledných volieb...

Rozhodol som sa oprášiť klávesnicu a napísať po dlhšom čase opäť nový článok. I keď ešte neuplynulo ani 100 dní novej vlády udialo sa toho pomerne dosť. Hádam nikoho na Slovensku neprekvapím tým, keď poviem, že pravicu „rozdrvila na prach" masa voličov, ktorá dala svoj hlas víťaznej strane Smer- SD ( viac než 1 134 000 hlasov) túžiac po zmene.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Samotný fakt, že politická situácia na Slovensku sa po posledných voľbách stabilizovala nemôže poprieť hádam žiadny politik a to ani pravicový. A ak by sa o to aj tak pokúšal, veľmi pochybujem, že mu ešte niekto ďalší na to naletí. Azda, že by ešte jeden ďalší pravicový politik? Strana Smer- SD sa pustila do práce už od samého začiatku, pretože zdedená situácia si vyžadovala promptné riešenia a bola na spadnutie. Či už spomeniem stav v zdravotníctve, v daňovej správe alebo i mnohé ďalšie nie príliš veselé témy, ktoré zaťažovali spoločnosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Špajza je prázdna, deficit je potreba znížiť na 3%, nezamestnanosť je vysoká a čas plynie rýchlo. Veľmi však oceňujem, že i v tak ťažkých časoch strana Smer- SD buduje partnerstvá a snaží sa o spoločenský konsenzus. Či už ide o sociálnych partnerov alebo dohody s ostatnými participujúcimi subjektmi našej spoločnosti, ktoré majú možnosť čo to povedať. Nechcem však písať celý článok len o strane Smer- SD, aby ma v komentároch oddaní pravičiari nezjedli za živa :D a nazriem tak i do kuchyne novej opozície. Poďme teda pekne podľa abecedy.

Prvé je KDH, ktoré po tom čo dostalo pečené prasiatko, troška utíchlo, no nie však nadlho. Jeden z hlavných predstaviteľov strany Daniel L. po viac než dekáde pôsobenia v strane začal snívať a má svoj krásny sen. Práve jeho sen bol zrejme jedným z primárnych dôvodov prečo opustil svoju materskú stranu a rozhodol sa ho nasledovať. Toto veľmi kvitujem, pretože azda každý má svoj vlastný sen a chcel by si ho naplniť. Avšak odskočiť od svojej materskej strany hneď po voľbách a ponechať si poslanecký mandát je prinajmenšom vypočítavé. KDH ostalo sklamané a bude sa musieť s aktuálnou situáciou vysporiadať, nehovoriac o tom, že je lídrom pravice aspoň podľa volebných hlasov :D.

Skryť Vypnúť reklamu

Most-Híd po voľbách podoplňoval svoje predsedníctvo a je plne pripravený na integráciu pravice. Všetko by bolo krásne ale i tu sú určité bariéry. A to najmä strana veselého Igora Matoviča, s ktorou si spoluprácu predseda strany Most- Híd BB predstaviť nevie. Ja osobne by som si ju tiež nevedel predstaviť a to ani vo sne. Ktovie či v Lipšicovom sne je spolupráca so stranou OĽaNO?

No poďme na ten zvláštny názov OĽaNO a prečo vlastne OĽaNO, nestačilo by OĽ? To by však niekto nemohol podceniť situáciu. Ako povedal Igor Matovič: „Nebudem ficobijec len preto, aby som bol ficobijec" tento výrok by mal sprevádzať matovičovcov opozíciou. No nechajme sa prekvapiť koľko im to vydrží. Držím palce.

Skryť Vypnúť reklamu

Pozvoľne prechádzame ku strane silných osobností ako p. Sulík, p. Galko, p. Krajcer, p. Miškov a spol. Tu sa od volieb až tak príliš nezmenilo. Poslalo sa nejaké to prasa, zistilo sa, že Singapuru sa tak rýchlo nedožijeme a nemáme sa chytať toho čo „funguje" ( že vraj daňového systému a II. piliera- autor RS vo svojom blogu :).

A na záver sa dostaneme k ikone slovenskej pravice aspoň podľa môjho, k strane modrého drôtika SDKÚ- SD. I tu sa čo to pomenilo a som veľmi zvedavý aký to bude mať výsledný efekt. Po neúspešnom zvládnutí určitého balíka vecí, vypichnem len jednu za všetky- daňová správa a neúspechu v posledných voľbách došlo ku zmene predsedu strany. Stal sa ním p. Frešo, osobne si myslím, že lepší krok ako by bola výhra p. Žitňanskej. Avšak neprešlo veľa času a máme tu prvé vyhlásenia p. Freša typu: „Treba urobiť isté zákonné opatrenie, aby sme sa zastali tých slabších" alebo „Tam kde nefunguje trh, tam musí zasiahnuť štát" a to už je citeľne značný posun na stred ba až vľavo. Neviem či sa snaží SDKÚ vyplniť miesto po SNS alebo sa z nich stávajú socialisti. Každopádne odporúčal by som zmeniť názov strany na: Strana Frešových socialistov :D.

Janči Horváth

Janči Horváth

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent vysokej školy, ktorý sa zaujíma o dianie okolo seba :D Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu