Richard Sulík a jeho boj o udržanie sa nad 5% hranicou

Výsledky volieb z pred pár mesiacov: Strana SAS a jej podiel hlasov vo voľbách 2012: 5,88%, počet hlasov vo voľbách, ktoré boli odovzdané Richardovi 83 813 hlasov. Áno priatelia 83 813 hlasov z toho predpokladám jeden je aj Richardov :D Pre porovnanie Róbert Fico ako jeden z najčastejších terčov Richardových „šípov“ počet hlasov 762 360 a percentá Smeru asi ani netreba písať, pretože Richard by sa zrejme červenal :D. Už tu je možno i pre laika zbadať určité rozdiely medzi oboma politikmi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Podnetom na napísanie tohto blogu bol blog Richarda Sulíka na smečku z pred pár dní. Názov však nebudem písať, pretože podobnú vetu dokáže vymyslieť, sformulovať a napísať len Richard.

Pozvoľne však prejdime k tomu čo Richard skonštruoval vo svojom diele :D. Jeho postoj k Eurozóne alebo ku Grékom je azda každému jasný a netreba ho nejak príliš vysvetľovať. Poznajú ho nielen Slováci ale i Nemci a mnohé iné národnosti naprieč kontinentom :D. To, že je Richard schopný sa pred voľbami vybrať do nemeckej televízie zo svojím šarmom a postojom k EFSF taktiež už nikoho neprekvapí.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Škoda len, že voľby nie sú častejšie, Richard by aspoň mohol ešte lepšie oprášiť nemčinu. Čo je však dôležitejšie ako Richardova nemčina sú platy španielskych bankárov a prestup Cristiana Ronalda :D áno priatelia už sme priamo v Richardovom blogu. Bankovníctvo a futbal i to je nová Richardova zbraň v boji o percentá :D Zrejme ho inšpiroval i spolustranník p. Kollár, ktorý dlhé roky pôsobil v bankovníctve a čo to asi vie o svojich bývalých kolegoch z biznisu v rámci EÚ. Ale ten futbal to už je aká téma :D a najmä v Španielsku. Netreba sa však čudovať a podľa môjho môžeme v budúcnosti od predsedu strany liberálov očakávať omnoho exotickejšie témy než sme zvyknutý.

Skryť Vypnúť reklamu

Slovensko, ktoré sa údajne malo vydať gréckou cestou čo bolo jedným z hlavných pilierov odporu vládneho zoskupenia sa totiž nejak zadrhol . A teraz i pán Sulík zrejme zisťuje alebo predpokladá, že vlastne tí Gréci sa budú mať skvele, keď dostanú nejaké finančné prostriedky. Nuž príde mi to ako jedná veľká komédia s názvom: Topiaci sa slamky chytá :D alebo Pokúsme sa ešte o populizmus.

Nie je to však tak jednoduché ako by si mohol volič SAS myslieť. Grécko nie je na tom práve najlepšie preto sa muselo uchýliť k ráznym opatreniam, ktoré nie sú populárne a komfortné čo ubezpečujem i pána Sulíka. Grécko ako i Slovensko má ak pán Sulík náhodou nevie spoločnú menu, ktorou je €uro. Ďalšou podstatnou časťou je, že naša krajina má otvorenú ekonomiku a je výrazne závislá na krajinách ako Nemecko, ktoré majú taktiež vo väčšine prípadov ak pán Sulík náhodou nevie €uro a sú pre Slovensko kľúčové z hľadiska zahraničného obchodu, spolupráce alebo i zamestnanosti. Ak by pán Sulík nevedel, niektoré veci, nie sú len tak uzavreté v krabičke a majú priamy súvis s inými.

Skryť Vypnúť reklamu

Načrtol by som to i na čisto vymyslenom príklade: Ak by tu nebola strana SaS nebola by tu ani kauza Sasanka. Jedná vec má priamy súvis s druhou. A ešte čo sa týka vzájomnej previazanosti, nemôžeme sa hrať každý s vlastnou hračkou keď len jedna. Iba že by sme si ju rozobrali a každý by sa hral s jednou časťou, ktorá by však nebola práve najfunkčnejšia. Ale to je jedno, však Richard?

Janči Horváth

Janči Horváth

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent vysokej školy, ktorý sa zaujíma o dianie okolo seba :D Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu