TV LUX, malá televízia s veľkým srdcom, zahanbila ostatné televízie

Na zmiernenie dôsledkov prírodnej katastrofy na Haiti bolo po celom svete vyhlásených niekoľko zbierok a podujatí. Rôzne charitatívne akcie sú organizované aj na Slovensku. Jednou z nich bol aj včerajší koncert v UpeCe. Bolo ho možné vidieť aj v menšej TV LUX, hoci by si podobné podujatie zaslúžilo aj podporu väčšej plnoformátovej televízie, minimálne všaj tej verejnoprávnej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (36)
Obrázok blogu

V utorok 9. februára večer sa v bratislavskom Univerzitnom pastoračnom centre v Mlynskej doline uskutočnil benefičný Koncert pre Haiti na podporu zemetrasením postihnutého ostrova s heslom: „HAITI? AJ TY!" Organizátormi podujatia boli Slovenská katolícka charita, Saleziáni don Bosca, mesto Bratislava a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Vstupné 7 eur poputuje kompletne na Haiti.

Podujatie malo skvelú úroveň a zúčastnilo sa ho mnoho mladých. Celé ho začal recitáciou Štefan Bučko. Následný trojhodinový koncert moderovali Adela a Sajfa a vystúpilo na ňom mnoho známych i menej známych interpretov, od Petra Cmoríka a Zuzany Smatanovej cez Regiment až po Pavla Danka a The Hope Gospel Singers. Konkrétne informácie o situácii na Haiti poskytli očití svedkovia: fotograf Andrej Bán a profesor Vladimír Krčméry, ktorí sa len nedávno vrátili zo zničenej oblasti. Podľa ich rozprávania sa tam naozaj reálne dá za málo peňazí spraviť neuveriteľne veľa pozitívneho. Tím Vladimíra Krčméryho tam pôsobí vraj už 5 rokov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nevravím, že všetko musí nevyhnutne vysielať STV, Markíza, či JOJ. Určite by tým však nič nepokazili, práve naopak, pomohli by dobrej veci. A nebolo by to ani nič výnimočné. Už vo štvrtok 21. januára totiž sprostredkovala prenos koncertu z Prahy Česká televízia. Záznam podujatia „HOPE FOR HAITI NOW“ zase odvysielali TV Doma a TV Nova. Aby som STV iba nekrivdil, tak tá venovala na Haiti výťažok z 1. štvrťfinále málo sledovanej Eurovízie a taktiež odvysielala takmer vôbec nepromovaný koncert z divadla Nová scéna.

Ďakujem všetkým organizátorom a zúčastneným za spríjemnenie utorkového večera a taktiež TV LUX a metoo.sk za odvysielanie tejto akcie. Želám veľa úspechov misiám tímov Vladimíra Krčméryho.

SkryťVypnúť reklamu

Až do konca februára je možnosť podporiť zbierku benefičného Koncertu pre Haiti aj vo forme darcovskej SMSky (DMSky). Ak tak chcete urobiť, pošlite zo svojho mobilného telefónu text: DMS HAITI (DMS medzera HAITI) na číslo 877 pričom cena jednej DMS je 1 Euro. Posielať DMS môžu zákazníci zo všetkých mobilných sietí v SR.

Reprízu celého koncertu si môžete pozrieť v sobotu 13. februára od 20:20 hod. na TV LUX.

Ďalší z koncertov pre Haiti sa uskutoční aj v nedeľu 14. februára v DK Zrkadlový Háj.


Ján Drotován

Ján Drotován

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Bratislavčan s vlastným pohľadom na veci, pochádzajúci z mnohodetnej kresťansky založenej rodiny. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaMédiaBratislavaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu