Dušan Čaplovič nemá asi čo robiť

Vicepremiér Dušan Čaplovič (Smer-SD) sa sústavne sťažuje na nedostatok práce. Ako inak si možno vysvetliť jeho opätovnú snahu o koordináciu fondov Európskej únie?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)
Dušan, Čaplovič, podpredseda vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny
Dušan, Čaplovič, podpredseda vlády SR pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny (zdroj: http://www.osobnosti.sk/foto/CAPLOVIC_DUSAN.jpg)

Sám asi najlepšie vie, na čo by sa dali použiť pridelené peniaze. Prečo by o tom mal rozhodovať potom niekto iný, keď on má bohaté skúsenosti? Pochodil predsa celé Slovensko a ovláda potreby všetkých obcí a ich obyvateľov. Vie, akú infraštruktúru treba dobudovať v Hornej dolnej alebo ako podnietiť k väčšej aktivite Jana zo Žipova. Nájde sa azda niekto schopnejší ako je on sám? Dokonca ani na riešenie rómskej a všeobecne menšinovej problematiky nepotrebuje poradcov. Nie je na Slovensku škoda politika takého formátu? Ako využiť jeho neskutočný potenciál?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemám rád ľudí, ktorí si o sebe myslia, že pojedli všetku múdrosť sveta, takých, čo sa považujú za nenahraditeľných. Každý, kto aspoň niečo počul o prideľovaní peňazí a ich čerpaní z eurofondov, vie, že tento proces je zdĺhavý a komplikovaný. Špeciálne to platí o Slovensku, pretože kvalifikovanosť predkladaných projektov posudzujú aj nedostatočne kvalifikovaní odborníci. Okrem toho, ako sa ukázalo pri nástenkovom tendri, môžu pri rozhodnutí o pridelení alebo nepridelení nenávratného finančného príspevku zohrávať svoju úlohu aj iné kritéria ako len samotná kvalita predložených projektov (napr. klientelizmus). Napriek tomu neviem, či by bolo osožné presúvať celý aparát inde, prípadne budovať ho odznova. Skôr nie ako áno. Nebolo by to náhodou len o tom istom, len na inom mieste? Ak si pán Čaplovič myslí, že by bol lepším ministrom výstavby a regionálneho rozvoja ako nominanti SNS, tak nech kandiduje na tento post. Nech sa ale nepovažuje za jediného schopného člena tejto vlády, ktorý všetkému rozumie a všetko zvláda svojim malíčkom. Zaujímalo by ma, čo svetoborného spravil tento človek na svojej súčasnej pozícii? Ako konkrétne sa mu podarilo vylepšiť spolunažívanie Slovákov s príslušníkmi menšín, či samotné postavenie marginalizovaných skupín? Nie je náhodou človekom na nesprávnom mieste alebo je celkovo jeho funkcia absolútne zbytočná?

Ján Drotován

Ján Drotován

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Bratislavčan s vlastným pohľadom na veci, pochádzajúci z mnohodetnej kresťansky založenej rodiny. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaMédiaBratislavaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu