Právnik ovplyvnený komunizmom

Zamyslenie nad vzdelávaním sa právnikov za bývalého režimu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)
Obrázok blogu

Niektoré z reakcií na predchádzajúci článok ma donútili zamyslieť sa nad všeobecným vzdelaním toho, kto vyštudoval právo za komunizmu. Priznám sa, že stále neviem, čo presne obsahovalo vtedajšie štúdium práva? Aké všeobecnovzdelávacie predmety sa vlastne vtedy učili? Bol zabezpečený širokospektrálny rozhľad budúcich právnikov? Ako je zabezpečený dnes? Ak niekto vie, tak nech dá vedieť do diskusie, aby som mal v tom aj ja jasno. Pretože mám pocit, že právnik sa určite neučil predmety, ktoré by ho naučili slobodne vyjadrovať svoj názor na veci okolo seba, taktiež to, čo by mu pomohlo pri vedení skupiny ľudí. Dá sa všetko naučiť iba v zákonoch?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kto sa vlastne mohol stať právnikom? Prečo sa nimi stali napríklad aj Ján Čarnogurský a Pavol Hrušovský napriek svojej deklarovanej viere? Čo k právu priviedlo Róberta Fica, Vladimíra Mečiara či Ivana Gašparoviča? Môžu o sebe tvrdiť, že sú univerzálne vyškolení?

Je vyštudovaný právnik komunizmu človekom, ktorého možno nazvať všeobecne vzdelaným, ak sa neučil nič iné "len" právo? Podľa mňa nie.

Ján Drotován

Ján Drotován

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Bratislavčan s vlastným pohľadom na veci, pochádzajúci z mnohodetnej kresťansky založenej rodiny. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaMédiaBratislavaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu