Veľa známych nevie angličtinu a keď sa niekde v programe objaví, tak ho nevedia používať. Ja sam neovládam dokonale slovenčinu, nieto ešte angličtinu, ale nejaké základy áno. Musím spomenúť nemčinu, ktorú som študoval asi 12 rokov, ale samozrejme, keď ju nepoužívam, tak aj zabúdam.
Stiahol som si verziu 0.9.4.5 aby som bol ako tak aktuálny. Poďme priamo na vec. Pri tvorbe mp3 z klasického Audio CD je postup nasledovný:
Spustíme Foobar 2000 a nevidíme nič extra však? Ten design je naozaj úbohý, ale nenechajte sa tým zmiasť. Nasledovný krok je tento:

Ďalší krok sa nás opýta, z ktorej mechaniky chceme načítať CD:

Potom stačí už iba kliknúť na Rip a máme krátky úvod za sebou. CD sa načíta a vyhodí tabuľku kde môžeme dopísať názvy trackov a ostatné veci.


Nakoniec opäť klikneme na Rip.
Objaví sa nám okno, ktoré od nás chce, aby sme si vybrali do akého formátu to chceme urobiť a ak chcete, tak si môžete zaškrtnúť aj ReplayGain Processing, ktorý vám upraví hlasitosť. Neodporúčam to však robiť. Na kontrolu a upravovanie používam iný, omnoho kvalitnejší program. Takže vyberieme si formát aky potrebujeme, v našom prípade Mp3 190 kbps čo je asi najviac používaný. Ísť nad 192 kbps je podľa mňa zbytočné, ak tak už ísť priamo na FLAC, alebo nekonvertovať vôbec.

Ak ste si už vybrali a klikli na OK tak vás Foobar 2000 vyzve, aby ste mu ukázali kde máte lame.exe, ktorý si môžete stiahnuť tu a po rozbalení z rar na pevný disk mu zadáte cestu.

Nasleduje okno kde si vyberiete kam si chcete vaše mp3 uložiť.

Tak a keď už máte všetko toto hotové, objaví sa vám toto okno a vaše CD sa archivuje na váš pevný disk.

Až tak veľa toho nebolo však? Máte však záruku že vaše CD bude kvalitne uložené a na 99% bez chýb, ktoré dokážu urobiť iné programi.
Na záver ešte pridám obrázky ako môže váš Foobar 2000 vyzerať. Samozrejme po vložení niekoľko pluginov.

