„A trestný čin bude trestným činom až keď o tom rozhodne Don Fico“

Ako v nadpise, alebo nejako podobne by mohlo znieť niektoré z ustanovení budúcej Ústavy SR. Alebo vzhľadom na jeho dôležitosť pre vládnucu triedu by takéto ustanovenie mohla obsahovať už jej preambula.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

A aby nižšie právne normy náhodou (k zbytočnej mrzutosti národom povinne milovaných vládcov) neodporovali vyšším, tak by malo byť rovnako ukotvené v nejakom (minimálne ústavnom) zákone, že bohyňa spravodlivosti, starorímska Justitia bude môcť byť povinne zobrazovaná iba bez pásky na očiach. To preto, aby dobre videla a mohla okamžite riešiť tých, na ktorých ukáže prstom Don Fico. Prípadne, aby mohla tých, ktorí spadajú do kategórie “našich ľudí“ neriešiť, prípadne ich riešiť neskôr. Až keď to Donovi Ficovi bude vyhovovať. A bude na Slovensku konečne pokoj. Teda aspoň pre niektorých.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aby nedošlo k nedorozumeniu, v demokratickom štáte musí platiť „padni komu padni“. Ak Kiskova firma naozaj podvádzala (kto si je istý, že nepodvádzal nepodá 17 opravných daňových priznaní...), treba ju, a za jej podvody zodpovedných ľudí riešiť. A treba ju riešiť okamžite ako sa o tom spravodlivosť dozvie. S páskou na očiach, iba s váhami na posúdenie zavinenia.

A nie až vtedy a v tom momente, keď to nejakému Donovi vyhovuje. Pána Kisku (už dávnejšie) nemusím, ale v jednom mu musím dať z pravdu. Toto je naozaj (za seba osobne dodávam prívlastky: jeden hnusný, zhnitý a neperspektívny) mafiánsky štát, z ktorého bohyňa spravodlivosti už dávno zdrhla a prenechala svoje lokálne kompetencie niekoľkým Donom.

Skryť Vypnúť reklamu

Je najvyšší čas aby sa konečne vrátila a navážila súdruhom podľa zásluh.

Ján Galan

Ján Galan

Bloger 
  • Počet článkov:  245
  •  | 
  • Páči sa:  27x

Občan SR, Crisis & Change Interim Manager (D x V x F > R)Krízy podnikov aj celých brandží z nejakých lokálnych dôvodov vždy boli a vždy ich nakoniec vyriešil trh. Ale dlhovú a kvôli nej hospodársku krízu mohli politici spôsobiť iba preto, lebo im na to občania prenechali dostatok moci a peňazí. Je najvyšší čas im jedno aj druhé podstatne zredukovať. Zoznam autorových rubrík:  Krízový manažmentNezožerme im všetkoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu