Kde je teraz tých 100 tis. mladých slušných ľudí z Námestia SNP?

Zopakujem a doplním otázku z nadpisu. Kde je teraz tých 100 tis. mladých slušných ľudí z Námestia SNP, keď je treba vyjadriť podporu ich rovesníkovi F. Rybaničovi, ktorý riskoval vlastný krk a slobodu za ich lepšiu budúcnosť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Ako by povedal klasik. Ľudia sa hrdinami nerodia, oni sa nimi stávajú v momente keď je treba posunúť svet dopredu. A Filip Rybanič sa hrdinom stal. Na rozdiel od tisícov íných bankových úradníkov si totiž dovolil začať rozmýšľať nad súvislosťami. Nad súvislosťami, o ktorých sa už dávno verejne písalo, ale ktoré nikto neriešil. Minimálne ich neriešili orgány, ktoré sú na to v demokratických štátoch určené.

Mal sa s podozrením obrátiť na zamestnávateľa? V SK realite smiešne. Ktorá firma na SK (ani sa nemusíme baviť o bankách) by začala spochybňovať vlastné transakcie s bohatým klientom a navyše aktuálnym ministrom vnútra?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak mu nezostávalo nič iné, ako sa obrátiť na verejnosť (aj keď toto je iba môj subjektívny odhad, špekulácia, nakoľko nič také mu nebolo dokázané).

Akokoľvek to bolo, ja osobne považujem Filipa Rybaniča za hrdinu a vlastenca, lebo urobil pre očistenie Slovenska od mafiánskych praktík viac ako ostatní, viac ako by sa od bežného bankového úradníka očakávalo. Jednal vo verejnom záujme všetkých slušných občanov Slovenska..

A preto by ma zaujímalo, kde je teraz tých 100 tis mladých slušných ľudí z Námestia SNP keď je treba vyjadriť podporu ich rovesníkovi, ktorý úplne konkrétne riskoval krk (ak neveríte prečítajte si článok D.Daniša) ) a slobodu za ich lepšiu budúcnosť?

Skryť Vypnúť reklamu

Či whistleblower zo SaS im za podporu nestojí? A kde je teraz naša spravodlivá a nadstranícka pani prezidentka? A kde je teraz ten dobrý anjel Kiska?

Ján Galan

Ján Galan

Bloger 
  • Počet článkov:  245
  •  | 
  • Páči sa:  27x

Občan SR, Crisis & Change Interim Manager (D x V x F > R)Krízy podnikov aj celých brandží z nejakých lokálnych dôvodov vždy boli a vždy ich nakoniec vyriešil trh. Ale dlhovú a kvôli nej hospodársku krízu mohli politici spôsobiť iba preto, lebo im na to občania prenechali dostatok moci a peňazí. Je najvyšší čas im jedno aj druhé podstatne zredukovať. Zoznam autorových rubrík:  Krízový manažmentNezožerme im všetkoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu