Milý Brusel, EU má byť ten exkluzívny klub alebo nejaká ríša?

Byť členom exkluzívneho klubu medzi inteligentnými ľuďmi podobných záujmov, kde sa vedenie klubu trvalo snaží aby si členstvo jeho členovia dlhodobo užívali, radi tam chodili, navzájom kooperovali a členstvo v klube im pomáhalo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Aby im pomáhalo k celkovému (ekonomickému, duševnému aj telesnému) rozvoju a pohode, cez deň napr. tenisom, squashom či golfom a večer nejakými intelektuálnymi či ekonomickými debatami a dohadovaním si vzájomne výhodnej spolupráce v príjemnej atmosfére pri drinku a cigare.

Asi takto som si predstavoval tú EU keď ste nás tam lanárili – my si budeme poctivo plniť tie prísne členské povinnosti a vy ako vedenie klubu sa budete poctivo starať aby sme si členstvo v spoločnom klube užívali po ekonomickej aj duševnej stránke. Takto sme do toho vstupovali a pozrite čo sa z toho exkluzívneho klubu stalo.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemám rád spojenie stalo sa, lebo ten “Japonec Sato“ je väčšinou niekto konkrétny, kto sa dá pomenovať a málokedy v živote býva problém iba dôsledkom negatívnej vis major. Lebo vyššia moc môže priať alebo nepriať, ale konkrétne činy a rozhodnutia s konkrétnymi dôsledkami robia vždy konkrétni ľudia. A tie činy môžu byť rozumné a odborné alebo hlúpe. Poctivé alebo odfláknuté, v dobrej viere alebo v snahe o deštrukciu.

Ako ten náš exkluzívny klub vyzerá dnes? Vedenie klubu sa tvári ako nejaká diktatúra a vymýšľa a členom diktuje stále ďalšie nezmyselné predpisy a regulácie, ale naozaj podstatné a zásadné problémy, ktoré má riešiť v prospech klubu a jeho členov, nerieši. Alebo ich riešenie časovo odsúva na neskôr keď už prestávajú byť únosné a riešiteľné a ohrozujú samotnú existenciu klubu aj jeho členov individuálne. Na prísne pravidlá členstva v klube sa zabudlo už dávno a dnes je to iba o tom, kto si čo u vedenia vylobuje viac pre seba a utrhne na úkor ostatných členov klubu.

Skryť Vypnúť reklamu

Táto EU prestáva mať s tým exkluzívnym, pre všetkých rozumných členov výhodným klubom čokoľvek spoločné a začína sa meniť z klubu na nejakú diktátorskú ríšu, ktorá neberie do úvahy ani rozumné názory svojich členov, ale stále viac diktuje a stále viac podkopáva pôvodné pravidlá existencie klubu. Neviem či je to hlúposť alebo vedomá snaha o deštrukciu, jedno je však isté. Tento klub je treba buď reformovať, alebo z neho zutekať a obnoviť a zachrániť si to, čo každá zdravá krajina potrebuje k samostatnému prežitiu.

Neviem ako nakoniec dopadne Grécko, utečenci a celá dlhová aj interkulturálna kríza v EU, ale viem určite, že sa je treba aspoň pokúsiť EU zreformovať a ozdraviť skôr, ako nám jej neschopné alebo záškodnícke vedenie zoberie a niekde prešustruje aj posledné zvyšky svojprávnosti a možnosti riešiť vlastné problémy a všetko čo je na EU myšlienke dobré privedie do stavu nenapraviteľnej deštrukcie.

Skryť Vypnúť reklamu

Som za to aby sme sa pripojili k Británii v ich snahe o urýchlenú reformu EU. Ten ich konzervativizmus je totiž na rozdiel od EU socializmu pre nás aj pre klub aspoň prežitia schopný.

Ján Galan

Ján Galan

Bloger 
  • Počet článkov:  245
  •  | 
  • Páči sa:  27x

Občan SR, Crisis & Change Interim Manager (D x V x F > R)Krízy podnikov aj celých brandží z nejakých lokálnych dôvodov vždy boli a vždy ich nakoniec vyriešil trh. Ale dlhovú a kvôli nej hospodársku krízu mohli politici spôsobiť iba preto, lebo im na to občania prenechali dostatok moci a peňazí. Je najvyšší čas im jedno aj druhé podstatne zredukovať. Zoznam autorových rubrík:  Krízový manažmentNezožerme im všetkoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu