Niekto tu chce založiť novú stranu, ale nedokáže to bez ohovárania SaS

Už niekoľko týždňov pri čítaní článkov niektorých našich ehm, nezávislých žurnalistických celebrít neviem či iba ja vnímam to očividne útrpné “hľadanie palice na psa“. A tým psom, ktorého je treba aktuálne biť je SaS.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Tým psom, ktorého je treba aktuálne biť je najsilnejšia opozičná a pravicová strana. 

Lenže ťažko sa pred pravicovými voličmi bije strana, ktorej stále stúpajú preferencie, a tak tá snaha vyznieva útrpne. Dôvody pre útrpnosť sú tu minimálne tri.

Prvý je, že tí, ktorí sa snažia SaS za každú cenu ohovoriť a spochybniť nie sú a nikdy neboli žiadni marketingoví géniovia. To by sa totiž nemohli snažiť mediálne prerobiť SaS na antieurópsku stranu.

Mediálne prerobiť na antieurópske niečo, čo ako svoju základnú filozofiu vyznáva slobodu, a čo už vo svojej ideologickej liberálnej DNA má slobodu (prejavu, pohybu ľudí, kapitálu a obchodovania), čo sa vždy snažilo o zdravé fungovanie EU na základe dodržiavania dohodnutých pravidiel a zodpovednosti členov, tak to by si už vyžadovalo iný level spin doktorských machrov ako sú tí, ktorí sa aktuálne pustili do kazenia image SaS.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Druhý dôvod je, že sami prekrúcači reality nepožívajú u pravicovej verejnosti takmer žiadnu dôveryhodnosť, hoci si to o sebe pravdepodobne myslia.

Tretím dôvodom je to, že ako obvykle pri takýchto snahách zase raz zabudli, že pravicový volič nie je ten čo zožerie každé primitívne seno, ktoré mu naservírujú. A tak znova raz podcenili vlastný rozum voliča a znova raz budú prekvapení výsledkom a kopou zbytočne vyhodených peňazí za kampaň, čo je len dobre lebo tak možno konečne už do 100-300 rokov pochopia, že klamať a zavádzať sa nepatrí a v konečnom dôsledku ani neoplatí.

Ako pravicový volič prosím pánov spin doktorov ukázať mi v našej slnečnej sústave planétu, kde sa nachádza ideálna pravicová strana. SaS určite nie je ideálna strana a ani Sulík nemusí byť každému sympatický, ale jedno tej strane a jej šéfovi nemožno uprieť. Makajú na sebe poctivo, poučili sa z chýb, majú najlepší ekonomický program (to je spolu s protikorupčným programom takmer 100% toho čo Slovensko od politikov dnes potrebuje), držia slovo a začína im to prinášať ovocie v podobe rastu preferencií. Lebo pravicoví voliči sa najmä po ostatných parlamentných voľbách mohli naozaj rukolapne behom troch dní presvedčiť, že držanie alebo nedržanie slova a predvolebných postojov môže znamenať pre ďalšie 4 roky vývoja krajiny reálny prínos alebo reálnu škodu. A tí, ktorí slovo a postoje držia majú právo na môj hlas aj v ďalších voľbách. 

Skryť Vypnúť reklamu

Ako volič vítam, že si tu niekto evidentne pripravuje pôdu pre založenie konečne raz (radujme sa, veselme sa!) “tej pravej a ideálnej“, tej rádoby “pusťme sa znova do chuti!“ pravicovej strany, ktorá zrejme bude mať ambíciu prevziať líderstvo opozície od SaS. Ale uvítal by som, aby to robil poukazovaním na svoje vlastné kvality a na svoj vlastný program, a nie už prenatálnymi mediálnymi pokusmi o spochybňovanie a deštrukciu akej-takej, ale prvej reálnej opozície proti skorumpovanému systému a za ozdravenie ekonomiky, ktorá sa tu konečne po dlhých rokoch začína formovať.

Lebo ako pravicový volič už nejakých 7-8 rokov poznám SaS a plus/mínus viem čo od nich môžem čakať. Lenže všetci tí noví ideálni Procházkovia a spol., čo zvyknú štartovať kariéru za akože nenápadnej, ale o to masovejšej podpory mainstreamu a hneď po vyliahnutí sa zvyknú prezentovať veľkohubou kritikou všetkého a všetkých, práve tí sa nakoniec zvyknú v praxi ukázať akýsi nespoľahliví.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako volič nemám nič proti voleniu akejkoľvek novej pravicovej strany. Ale prosím vopred o pochopenie jej zakladateľov, že najprv budem 5 rokov sledovať ich poctivosť v názoroch, postojoch a hlavne v činoch a výsledky budem porovnávať so SaS. Neukázať nič nové a začínať zákopovými intrigami a útokmi na stranu, ktorú som volil nie je práve dobrý štart pre neskoršie získanie môjho hlasu.

Ján Galan

Ján Galan

Bloger 
  • Počet článkov:  245
  •  | 
  • Páči sa:  27x

Občan SR, Crisis & Change Interim Manager (D x V x F > R)Krízy podnikov aj celých brandží z nejakých lokálnych dôvodov vždy boli a vždy ich nakoniec vyriešil trh. Ale dlhovú a kvôli nej hospodársku krízu mohli politici spôsobiť iba preto, lebo im na to občania prenechali dostatok moci a peňazí. Je najvyšší čas im jedno aj druhé podstatne zredukovať. Zoznam autorových rubrík:  Krízový manažmentNezožerme im všetkoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu