Trochu opisovať, trochu podvádzať a trochu kradnúť predsa môžu, či?

Prognóza/analýza škôd z predčasného pádu súčasnej vlády vs. prognóza/analýza škôd z jej zotrvania 4 roky. Toť téma univerzálnej diplomovej práce, pri ktorej by nebolo odkiaľ opisovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Takáto, opisovaniu odolná diplomovka by sa mohla členiť na dve rovnako rozsiahle časti - prognóza/analýza ekonomických škôd a prognóza/analýza morálnych škôd. Predposledná kapitola by mohla obsahovať porovnanie ekonomických a morálnych škôd v čistej súčasnej hodnote budúcich peňazí, pričom technické a prírodovedné študijné odbory by boli povinné všetky výsledky prerátať aj na jednotky SI. Záverečná kapitola by potom mohla obsahovať praktické odporúčania pre voliča, napr. aký stupeň citlivosti a tolerancie na opisovanie, podvádzanie a kradnutie si má v hlave nastaviť a vyvrcholením vlastného vkladu autora by mohol byť návrh vedecky zdôvodnených ekonomických, biologických a fyzikálnych definícií pojmov MALÝ (plagiátor, podvodník, zlodej) a VEĽKÝ (plagiátor, podvodník, zlodej).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tí najlepší študenti by mohli takúto diplomovku obohatiť aj o matematické dynamické modely, ktoré by pri rôznych scenároch vývoja odpovedali na otázku - ako rýchlo sa (pri rozličných stupňoch citlivosti a tolerancie voliča) z MALÉHO (plagiátora, podvodníka, zlodeja) stáva VEĽKÝ (plagiátor, podvodník, zlodej)? Študenti geografie by takúto diplomovku mohli obohatiť o geografické a demografické merania výskytu a pôsobenia malých a veľkých vagabundov, študenti biológie, botaniky a "hnojári“ by mohli skúmať stupeň prehnitosti Slovenska, genetici by sa venovali dlhodobým degeneračným vplyvom SK prostredia na mozog človeka a medici by proti tejto lokálnej epidémii debilizmu mohli navrhnúť liek.

Skryť Vypnúť reklamu

Najlepšie práce z celého Slovenska by potom zozbierala SAV, spracovala by ich a mohla by sa nechať nominovať na Nobelovku ako úspešný riešiteľ otázky – kedy sa na Slovensku za tolerovania tejto situácie dopracujeme k tej, prepytujem “vzdelanostnej ekonomike s vyššou pridanou hodnotou“?

Ján Galan

Ján Galan

Bloger 
  • Počet článkov:  245
  •  | 
  • Páči sa:  27x

Občan SR, Crisis & Change Interim Manager (D x V x F > R)Krízy podnikov aj celých brandží z nejakých lokálnych dôvodov vždy boli a vždy ich nakoniec vyriešil trh. Ale dlhovú a kvôli nej hospodársku krízu mohli politici spôsobiť iba preto, lebo im na to občania prenechali dostatok moci a peňazí. Je najvyšší čas im jedno aj druhé podstatne zredukovať. Zoznam autorových rubrík:  Krízový manažmentNezožerme im všetkoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu