V Orwellove sa premnožili medvede a výživoví poradcovia

Písmo: A- | A+

Začnime tými medveďmi. V Orwellove sa premnožili a prišlo sa na to empiricky. V uliciach niektorých miest a obcí sa odrazu začalo objavovať viac medveďov, ako ľudí.

A nielen v uliciach, keďže sa už aj medvede dopočuli alebo dočítali, že hotely nemajú dosť klientov, tak začali navštevovať aj tie. O gastro prevádzky sa zatiaľ ešte nezaujímajú, lebo stravovanie v kontajneroch sa im zdá pohodlnejšie, ale je len otázkou času kedy si aj medvede budú chcieť zvýšiť životnú úroveň a začať stolovať fajnovejšie. V konečnom dôsledku možno príde aj na supermarkety, veď niektoré medvede si budú chcieť vytvoriť zásoby v brlohu a úplne nakoniec zistia, že zimný spánok v ľudskej obývačke je omnoho príjemnejší, ako trčať celú zimu v nejakej vlhkej diere pod skalou.

Niektorým ľuďom, ktorí nemajú radi prírodu, sa tá invázia medveďov z nepochopiteľných dôvodov nepáči, a tak požiadali Ministerstvo pravdy, ktoré sa medzičasom premenovalo na Ministerstvo životného prostredia (nakoľko Veľký brat zistil, že životné prostredie je vlastne úplne všetko), aby s tými medveďmi niečo robilo. Ministerstvo sa rozhodlo, že namiesto toho, aby pekne poprosilo medvede o pochopenie a trpezlivosť pri spolunažívaní s ľuďmi, radšej vydá brožúru s odporúčaniami pre ľudí. Názov si už nepamätám, ale niečo v tomto zmysle: „Ako sa chovať pri stretnutí s medveďom, aby ste ho nenaštvali“. Problém je iba v tom, že niektoré medvede nemajú žiadnu empatiu, sú naštvané stále a čoraz viac ľudí si to odskáče bez ohľadu na to, ako milo sa k mackovi správajú.

Lenže úplne najhoršie je, že o politických úspechoch medveďov sa postupne dozvedajú diviaky, jelene a dokonca aj vlci, takže tých brožúr s odporúčaniami bude treba viac. A to našťastie vlci ešte nezistili, že ísť si po mäso do mäsiarstva v Kauflande je pohodlnejšie, ako niekde v stráni naháňať ovcu.

No, a ešte sa nám tu premnožili tí výživoví poradcovia. Nakoľko zvieratá sú v Orwellove dôležitejšie ako ľudia, tak o nich len krátko. Ale vlastne čo tam po nich, ľud v zastúpení komunity rozhodol, že výživoví poradcovia vlastne nikoho nezaujímajú a basta. A tak ich komunita začala vypínať zo siete, počnúc tým najznámejším, tým, ktorého meno sa nevyslovuje. Veď tým, čo má v mene názov toho stromu. Veď nie dub, ale ten podobný strom. Psst, nemôžem ho napísať, lebo si ma všimne Veľký brat...

Poznámka autora:

Tento článok je fiktívno-realistický fejtón a akákoľvek ne/podobnosť so životom je čisto ne/náhodná. (fejtón = vážna sranda, viď. str. 7/6 neexistujúceho doublethink-njúspíkového slovníku)

Skryť Zatvoriť reklamu