ZAVRELI CIGÁNA, ZAVRELI BY AJ PREMIÉRA?

Písmo: A- | A+

Čo iné sa dá, ako vyjadriť spokojnosť nad tým, keď je zločin potrestaný. Som úprimné rada, že volebná korupcia bola po prvýkrát v histórií SR, vďaka SaS, nie len dokázaná, ale aj potrestaná.

Musím však jedným dychom dodať, že by bolo úžasné a pre našu spoločnosť veľmi povzbudivé, ak by sa trestné činy trestali v každej vrstve spoločnosti rovnako a aby justícia a polícia v našej krajine dokázali zabezpečiť ochranu svedkov týchto trestných činov. My sa snažíme bojovať, plávame proti prúdu, ale je nás stále málo a potrebujeme pomoc. Naozaj spokojná budem, keď budeme žiť v krajine, kde múdry dostane vzdelanie, chorý a nevládny opateru, šikovný možnosť sa postarať o seba i o iných, špinavec dostane trest... Za takúto budúcnosť sa dokážeme pobiť, zabojovať, aj riskovať.

Obrázok blogu
(zdroj: internet)

Dnes sú skutoční zločinci považovaní za nadľudí, za privilegovaných. Namiesto trestu sú im dopriate vládne posty do najvyšších úrovní, štátne fleky, štátne zákazky. A ten, kto im to umožňuje, kto im to dovolí, sme my. Veľmi si vážim každého odvážneho človeka, ktorý sa vzoprel bezpráviu a nespravodlivosti. Veľmi si vážim každý jeden podporný čin pre takýchto ľudí. A rovnako si vážim každého človeka, ktorý si pred voľbami prečíta aspoň nejaký ten blog, vezme prospekt a má snahu sa zorientovať, aby v deň volieb mohol voliť a zvoliť najlepšie ako dokáže. Aby sme už viac nežili v krajine, kde čím viac klamete, tým ďalej sa dostanete a naopak. Vraví sa, že emócie hýbu svetom každého z nás. Dnes vďaka rozsudku najvyššieho súdu viem, že môj risk nebol márny, že to malo zmysel a to mi dáva nádej. Nádej na lepšiu budúcnosť v lepšej krajine.

Nikto nemôže za Vaše šťastie, ani nešťastie. Viem, život sa s nami škaredo hrá a osud nám niekedy nedovolí ani sa nadýchnuť. Riešime peniaze, choroby, nevydarené medziľudské vzťahy, nenávidíme vlastnú prácu, vlastnú realitu, svoju krajinu a jej predstaviteľov bez rozdielu, radi im pripisujeme svoje zlyhania. Človek už často nevládze a takto je to predsa o niečo ľahšie. Ale každý z nás sa rozhoduje, akým bude človekom, napriek priazni, či nepriazni osudu, sám. Ak aj nemá presnú predstavu akým človekom chce byť, určite vie, akým by byť nechcel. Akí sme my, taká je naša rodina, život, domácnosť, mesto, kraj, krajina. To my sme svet, to my sme budúcnosť. Stačí sa prestať vyhovárať a čakať na zajtrajšok, dnes treba konať. Dnes je prvý deň našej budúcnosti. Dnes máme radosť, že zavreli korupčníka, ale už od včera chceme oveľa viac. Budeme žiadať, aby zavreli skutočných zločincov, tých, ktorí nás denne okrádajú o úspory, dôchodky a najmä o nádej. Týchto zločincov neprestaneme naháňať.

Tak teraz všetci na zdravie. Dajme si Colu a poďme meniť ten náš malý veľký svet k obrazu svojmu. K tomu krajšiemu obrazu. 

Dá sa to lepšie ako doteraz :)

Ak sa vám text páči, podporte ho prosím zvýšením karmy pod blogom, zvýšite tak jeho čítanosť.

Ďakujem

Skryť Zatvoriť reklamu