O obrátenej vlajke, vode a zaťatých pästičkách poslanca Medveckého z ĽSNS

Dozvuky hlasovania o obrannej dohode so Spojenými štátmi americkými.

O obrátenej vlajke, vode a zaťatých pästičkách poslanca Medveckého z ĽSNS
Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

V utorok a stredu boli v parlamente vybičované emócie. Strany Strany ako Hlas, Smer, ĽSNS, Republika či Život sa predbiehali v tom, kto sa viac priživí na prijímaní obrannej dohody so Spojenými štátmi americkými.

Kotlebovci sa rozhodli prebiť všetky správy o hlasovaní, procedurákoch a protestoch tým, že spravia z pléna parlamentu maštaľ.

Zablokovanie kecpultu nie je nič nové, to preslávil už Beblavý s Poliačikom. Novinkou ale bolo zneužitie slovenskej vlajky, rôzne zvuky, neartikulované výkriky, hudba z notebooku, siréna, fyzický nátlak na ministra Naďa a všeobecná agresia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V tomto momente sa kolega Miro Žiak rozhodol rozprestrieť vedľa slovenskej vlajky aj ukrajinskú. Na znak solidarity s naším susedom. Čosi ako znak slovensko-ukrajinského priateľstva. Chcela som mu v tom pomôcť. Ani jeden z nás si v tom chvate udalostí neuvedomil, že ju máme naopak. Vôbec sme neprekrývali vlajku Slovenska, ako extrémisti opakovane klamú.

Samozrejme, problém sme si uvedomili a vlajku chceli otočiť. Len to už po nás Kotlebov poslanec Medvecký lial vodu, jeho kolegovia vykrikovali čosi o vlastizrade a profesionálny brat Mariána Kotlebu sa na nás hnal a trhal nám ju z rúk. Na druhej strane - obrátená vlajka je znamenie národa v ohrození, čo Ukrajina dnes určite je. Čiže, nechcene, ale až tak mimo sme neboli.

SkryťVypnúť reklamu

Každopádne - dôležitá je myšlienka a tú pochopili aj naši priatelia na Ukrajine. Veľmi dobre tiež pochopili čin Kotlebocov a Janko Benčík si všimol, že sa na ich profiloch objavili desiatky "pozdravov" od našich susedov. A miesto zaťatých pästičiek sa už dnes ospravedlňujú.

Množstvu ľudí vadilo aj to, že na pôde parlamentu niekto držal v rukách inú ako slovenskú vlajku. Určite sa takto nerozčuľovali, keď sme držaním vlajok vyjadrovali solidaritu s Tibetom, alebo s Francúzskom či Belgickom po teroristických útokoch. Tu ale ide len a len o to, že sa zastávame krajiny, ktorú ohrozuje ich milované Rusko. Keby nebolo nášho členstva v NATO, Kremľu by nič nebránilo v tom, aby sa po nás vozili rovnako, ako po Ukrajine. Teraz sú odkázaní "len" na hybridnú vojnu a dezinformácie.

SkryťVypnúť reklamu

Ja pevne verím, v dobro nás všetkých, že sa napätie medzi Ukrajinou a Ruskom podarí deeskalovať.

Janka Bittó Cigániková

Janka Bittó Cigániková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  149
  •  | 
  • Páči sa:  831x

Lepší svet pre mňa nie je frázou, ale každodenným úsilím. Pracujem na sebe, aby som mohla k takému svetu prispieť. Mám dvoch synov, vyštudovala som riadenie verejnej správy a manažment zdravotníctva a som tímlíderkou SaS pre zdravotníctvo a poslankyňa NR SR. Zoznam autorových rubrík:  ZdravotníctvoBoj za práva žienVojna na UkrajineNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu