ŠŤASTNEJŠIE RODINY

Písmo: A- | A+

Naša malá krajina, sociálne siete, i krčmy, sú plné nespokojných ľudí. Bolo by super, keby sa v marci presunuli do volebných miestností. A dobre vyzbrojení. Vyzbrojení informáciami a odhodlaním.

Informáciami o programoch kandidujúcich strán a odhodlaním dať priestor tým, ktoré ponúkajú programy spĺňajúce naše predstavy. Podotýkam programy, nie volebné sľuby. Tými je už pár mesiacov oblepené celé Slovensko. Zo skúseností všetci vieme, že veľkohubé sľuby zostanú len na papieri. A keďže som presvedčená, že len dobre informovaný volič, môže urobiť správne rozhodnutie, chcem upriamiť vašu pozornosť na niektoré časti nášho programu.

Obrázok blogu
(zdroj: Janka Cigániková)

SYSTÉMOVÁ PODPORA RODÍN

Program Sas je dielom odborníkov, ktorí sú pripravení hájiť záujmy Slovenska a jeho občanov a urobiť všetko preto, aby sa jeho obsah podarilo zrealizovať v čo najväčšom rozsahu. Nezastupiteľné miesto v našom volebnom programe má aj podpora rodín. V tejto oblasti sme pripravení urobiť systémové zmeny. Skúsenosti z doterajšej rodinnej politiky potvrdzujú, že jednorazové príspevky v rámci sociálnych dávok, sú neefektívne a často zbytočne vyhodené peniaze.

  • Jedným z riešení, ako zásadne zmeniť situáciu v rodinách vidíme v zavedení odvodového bonusu a daňovej úľavy na deti.

  • Chceme podporiť predovšetkým pracujúcich a študujúcich rodičov, predĺžiť poberanie materskej štátnej dávky až do troch rokov veku dieťaťa a to tak, aby príjem zarábajúcej matky s nástupom na materskú dovolenku klesol len minimálne.

  • Príspevok na starostlivosť o dieťa predĺžime do 6 rokov veku dieťaťa, resp. do jeho nástupu do školy.

  • Rodičia, ktorí nepracovali, ani neštudovali, dostanú základnú štátnu dávku a dávku na deti, s tým, že táto bude ohraničená počtom detí – podporíme najmä prvé štyri deti.

AKO TO ZAPLATIŤ

Sme si vedomí, že spomínané opatrenia sú zložitým, finančne náročným procesom. Napriek tomu sa ich nebojíme a máme jasnú predstavu ako a najmä za čo ich zrealizovať. Okrem komplexnej zmeny odvodového a daňového systému (odvodový bonus) ich chceme financovať aj zrušením tzv. kočíkovného (príspevok pri narodení dieťaťa), ktoré bohužiaľ prispieva k tomu, že ročne má u nás deti viac ako tisíc detí. Zrušíme tiež štátne dávky pre rodiny, ktoré na to skutočne nie sú odkázané a bez problémov sa o dieťa príkladne starajú bez pomoci štátu. Považujeme tieto kroky za nevyhnutné k tomu, aby slovenské rodiny a ich deti, ktoré sú budúcnosťou našej krajiny, boli šťastnejšie. Neviem si totiž predstaviť šťastné deti v nešťastnej, ustarostenej rodine.

PRÍĎTE NÁS PODPORIŤ

Viac k našej predstave o poctivom a dobrom riadení krajiny, s dôrazom na menej štátu a väčšiu slobodu jednotlivcom nájdete TU (http://www.strana-sas.sk/file/4330/SaS_volebny_program.pdf), viac o rodinnej politike sa dočítate od strany 32. Na to aby sme tieto opatrenia mohli realizovať potrebujeme Váš hlas 5.3.2016.

Volám sa Jana Cigániková a kandidujem pod číslom 22 do NRSR na kandidátke SaS.

Ak sa Vám text páčil, podporte ho zvýšením karmy na tlačítku pod blogom, zvýšite tak jeho čítanosť.

Skryť Zatvoriť reklamu