Sú školy pre učiteľov bezpečné? V tomto sme jednotka Európy!

Písmo: A- | A+

Deti sa vracajú do škôl, konečne! Materské školy a prvý stupeň základných škôl sa plošne otvárajú pre všetky deti a ďalšie otváranie príde v pondelok. Sú ale bezpečné aj pre učiteľov, ktorí sú často riziková skupina?

Obrázok blogu

Keď sa na začiatku februára postavil náš minister školstva Brani Gröhling na tlačovú besedu s vtedajším ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím, mala som veľkú radosť. Podarilo sa totiž dohodnúť prednostné očkovanie učiteľov a nepedagogických zamestnancov škôl.

A záujem bol medzi nimi ozaj veľký, minuli sa všetky vyhradené vakcíny. Od celoslovenskej akcie, počas ktorej sme zaočkovali viac ako 50 000 učiteľov prvou dávkou, už uplynuli minimálne štyri týždne. Vieme pritom, že zvýšená imunita nastáva už 2 týždne po prvej dávke.

Tak bezpečné školy sme pre učiteľov od začiatku pandémie ešte na Slovensku nemali a nemá ich nikto v Európskej únii!

Preto je dnešné otvorenie škôl pre všetky deti na prvom stupni dobrá správa a v otváraní budeme môcť v rozumnej miere pokračovať v najbližších týždňoch. Máme čo doháňať a verím, že aj keby sa situácia zhoršovala, školy budeme obmedzovať ako posledné.

A čo bude v školskom roku 2021/2022? Učitelia už budú dávno po druhej dávke a väčšina rodičov, tí, ktorí budú mať záujem, už bude tiež zaočkovaná. Ak sa niečo dramatické nestane, budú školáci a študenti môcť - síce s obmedzeniami, ale predsa - chodiť do školy a pripravovať sa na život bez zásadných obmedzení.

Volám sa Janka Bittó Cigániková, pôsobím ako predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo, zároveň som tímlíderkou SaS pre zdravotníctvo a spolu s kolegami bojujeme v parlamente za to, aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť. Na Facebooku ma môžete sledovať TU a na Instagrame TU. 

Ak sa vám text páčil, podporte ho zvýšením karmy pod blogom, zvýšite tak jeho čítanosť. Ďakujem.

Skryť Zatvoriť reklamu