KPO 4 - Fico pôjde hore, Kotleba pôjde hore.. zmrazovanie platov a politická scéna

# zmrazovanie platov, # zvyšovanie platov, # Fico, # Kotleba, # politická scéna, # SMER, # KĽSNS, # SNS, # OĽANO, # SAS, # politická scéna, # koalícia, # opozícia, # pád vlády, # poslanci v staroveku, #  status poslanca

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

 Pozerám tlačovú besedu matovičovci .. pindajú pindajú .. to sa zrejme u nich nezmení .. tlačová beseda SNS .. Hrnka skoro rozdrapilo .. (SAS ešte spomeniem) ..

 Fico pôjde hore a KĽSNS tiež .. Kali a Richter boli tŕňom v oku a výsledky sa ukázali v župných voľbách .. a v žup. voľbách dostal facku aj Kotleba, ale...

 Platy na Slovensku netreba komentovať, keď si niekto myslí, že ľudia budú za to, aby boli medzi platmi poslancov a bežných ľudí nehorázne priepasti, tak sa veľmi mýli a najskôr nežije v realite .. Fico si to uvedomuje a Kotlebovci ako hlas ľudu tiež.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ak sa nemýlim, (a pokojne ma opravte v ktorejkoľvek časti ak sa mýlim, príp. v komentári doplňte a upresnite) myslím, že to bolo starovekom Grécku, že pozícia poslanca, aj keď tam boli rôzne mestské štáty s vlastnou politickou hierarchiou, tak minimálne v jednom z nich (či už to bola Sparta, Atény, príp. iné alebo aj v oboch a možno to nebolo v starovekom Grécku, ale v starovekom Ríme v istom období, ale mám pocit, že skôr v Grécku) bola pozícia poslanca, alebo člena vlády (vtedy zvanej rady starších v istom mestskom štáte v Grécku) bola skrátka takáto pozícia braná ako česť,bez nároku na odmenu. Ľudia na týchto pozíciách boli uznávaní a rešpektovaní a len tak hocikto sa na takú pozíciu nedostal. Viac sa ale už v histórií nechcem šprtať, lebo vedomosti časom ochabli, ale to základné som povedal.

SkryťVypnúť reklamu

 Fico vie aká je spoločenská nálada, ľudia nemajú politikov moc v láske, a ak sa im majú zvyšovať platy, .. to mnohým bežným ľuďom stuhne krv v žilách a každý, kto o tom chce čo i len diskutovať pokiaľ budú platy na Slovensku aké sú .. ten u ľudí, bežných ľudí, narazí na krutú realitu.

 Ľudia majú radi pokoru... majú radi keď Kiska rozdá plat, možno poznáte najchudobnejšieho prezidenta Uruguaja Mujicu ( viac tu:https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/347446-najchudobnejsi-prezident-vytiahol-vela-ludi-z-biedy/), ktorý už ale tretíkrát po sebe nemohol zastávať túto funkciu.
 Ľudia majú radi parafrázovane princíp primus inter pares. Toto Fico veľmi dobre vie, a vie, že pádom vlády by získal. Percentá, ktoré padli kvôli Kalimu a Richterovi by išli KĽSNS a SMER by schrúmal isté percentá SNS aj MOSTU-HÍD. Platy sú veľmi citlivá záležitosť a opozícia,... myslel som si, že OĽANO sa vznikom tieňovej vlády naštartovalo na cestu hore, ale kritizovať ozaj všetko aj to, čo im v konečnom dôsledku pomáha, to je len ich starý známy zvyk, kritizovať všetko ohľadom Fica a Kotlebovcov aj to s čím v konečnom dôsledku sami súhlasia.
 Tlačová beseda SAS .. ďalšia trapošina (a to ani nejdem spomínať vyjadrenie Jany Cigánikovej a Poliačika v minulosti .. tu hľa video o zvyšovaní platov minulý rok: https://www.youtube.com/watch?time_continue=67&v=8C94VFK9v7w )(*len taká malá poznámka aj šikovní ľudia sa do politiky dostávajú, bez ohľadu na plat .. zahojení sú Matovič, Sulík, Kollár Danko, Kali, Kiska, v Čechách Babiš), to fakt tá opozícia je rozbitá a ani nemajú elementárnu politickú vnímavosť, že kolos sa rozpadá a rozpadne sa aj sám, .. vôbec sa nemali ozvať. Ak už politikárčiť, tak sa mali zdržať, nech to neprejde a nech sa hryzú : https://www.youtube.com/watch?v=lF1KLDv9PLg ale v tomto vyzdvihujem Kotlebovcov, lebo tí idú ozaj proti všetkým aj proti sebe, ale za to čo je spoločensky prospešné, ale ak sa bude Kotleba vyhrážať, že aj tie vlakové hliadky zrušia, do parlamentu sa nedostanú, lebo v župe o búraní nelegálnych chatrčí ani chýru ani slychu, pred župnými voľbami žiadne reči o domobrane v BBSK na zvýšenie bezpečnosti, .. výsledky nikde.
 Napriek tomu aj keď boli Kotlebovci zo župy vytlačení, svoje miesto na politickom spektre majú... minimálne praktickými vecami ako sú spomínané vlakové hliadky, poukazovanie na neriešenie rómskej problematiky, ochrany lesov, pôdy, vôd, v programe tiež mali povinné drogové testy na školách, či nová tiež spomínaná téma domobrany .. ak od týchto vecí Kotlebovci upustíte, tak ako sa som už spomínal z vyjadrení o rozpustení vlakových hliadok, pôjdete dole .. ak začnete politikárčiť, pôjdete dole.

SkryťVypnúť reklamu

Nakoniec lenhttps://www.youtube.com/watch?v=XF1oM0_J7Eg

PS:Sokrates(parafrázovane): .. Oligarchia je lepšia ako demokracia ..

 „Demokracia je najhoršia forma vlády - okrem všetkých ostatných, o ktoré sa občas ktosi pokúšal .“ (Winston Churchill)

Janko Cigáň

Janko Cigáň

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  4x

mám široký záber, voľnomyšlienkár, ochotný diskutovať na rôzne témy, možno rád otvorím aj témy, o ktorých sa nediskutuje, len aby sa o nich začalo diskutovať bez ohladu na moj názor, nechcem nikoho tlačiť aby nasledoval moje myslienky, práveze budem rád ak by sa diskusia rozbehla sama od seba a to aj v odlišnom názore ako mám ja .. nečakám, že budem uverejnovat pravidelne a mozno po prvom článku aj skončim, človek nikdy nevie, povedal by som, že to tu chcem iba vyskušať aj ked nehodlám písat kraviny, len proste nikdy som nič podobné nerobil, takze s rešpektom pristupujem k celej komunite blogerov a skôr by som povedal, že budem underground, na začiatok by som sa rád podelil o názor zo športovej oblasti, neskor sa uvidi či aj iných, ... nerobím to pre peniaze, nerobím to pre slávu, nepotrebujem podpisy, fotky, chcem len šíriť názor, ak Vás moje pohľady oslovia, budem rád a keď nie, nebudem siliť svoje pôsobenie na tomto blogovom portáli, prestanem a pôjdem inou cestou... Ďakujem za príležitosť skúsiť to Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu