Heavyweight divison 2017

Súčasný pohľad na Heavyweight division, nejaký komentár k zápasom, k budúcnosti, k minulosti, veď kuknite.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Takže opäť trošku boxu, teraz veľmi zaujímavá ťažká váha. Pár mien : Deontay Wilder (držiteľ WBC opasku), Anthony Joshua (držiteľ WBA a IBF opaskov) Joseph Parker (držiteľ WBO opasku), Wladimir Klitschko (netreba predstavovať), Luis Ortiz, Tyson Fury, Bermane Stiverne a ďalší zaujímaví, ale hlavne títo. Ešte by som spomenul Alexandra Povetkina, ale ten má problém so zakázanými látkami, tak takých moc nemám rád. 

 No kde začať Wilder chce tento alebo buduci rok pobrať všetky opasky, veľmi vhod mu prišlo že videl ako Klitschko boxoval s Joshuom a určite sa aj potešil, lebo pred Klitschkom mal väčší rešpekt a myslím, že viacerí si mysleli že Joshua nebol pripravený čeliť Klitschkovi a to vrátane samotného Klitschka, môj osobný názor k tomu zápasu, Klitschko, keď zložil Joshuu a bol počítaný, videl som v očiach Joshuu že nebol istý a myslím, že tak, že keby mu Klitschko vtedy dal steel hammer zadnú, tak by mu mohol aj ublížiť, a myslím, že si to Klitschko uvedomoval a preto to neurobil. Je pravda, že mám Klitschka rád, ale nie som hater Joshuu, myslím si že má svoj čas byť na absolútnom vrchole, ale ešte som si stále nie istý či je úplne ready, mne to príde ako, že sa Klitschko zachoval ako gentleman, ale rešpektujem verdikt, lebo potom mu Joshua už druhú šancu nedal. Joshua si po zápase vypýtal Furyho :), a vraj je zápas neoficiálne pripravovaný na máj 2018 ?! .. no ale neviem, uvidíme, a som zvedavý či sa fetáčik za rok dá do formy. Mimochodom, keď už sme pri Furim, dám komentár aj na Fury-Klitschko zápas, no, ako som už spomenul, Klitschka rešpektujem a mám rád a nemám rád drzáňov jak Fury, ale napriek všetkému, mne sa nezdalo, že by Klitschko ten zápas prehral, áno neukázal nič, ale zas ani Fury neukázal nič, mne to bodovo vyšlo na Klitschka, alebo najspravodlivejšia by bola remíza, no ale dobre, aspoň sa to trošku premiešalo, nebudem tu písať o rok a pol starom zápase. Každopádne si myslím, že Klitschko ešte nepovedal posledné slovo v prvej lige heavyweight. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ale späť k Wilderovi, ten si už pýta unification fight či už proti Parkerovi, ktorý je chudák taký mladý šampión, že neverím, že si trúfa na takú pálku jak je Wilder, ono keď dávali (veď si kuknite na nete, Youtube) Klitschko-Joshua fight, tak keď Klitschko dával, Parker sa tešil, neprial Joshuovi, on vie, že Joshua je jeho veľký oponent, do budúca určite, keďže aj Parker má iste veľké plány na zápis do histórie v ťažkej váhe a chlapec pomaly rastie. Alebo proti Joshuovi, ten sa ale nikoho nebojí ako sám tvrdí a uvidíme, ja to tipujem na Wildera keby teraz boxovali, aj keď Wilder nemá veľké mená ako trofeje, ale zas veľký počet zápasov, je atletickejší pohyblivejší, no zaujímavý zápas, do budúca ak sa nič nezmení sa pravdepodobne zápas uskutoční. 

SkryťVypnúť reklamu

 Ale Joshua si môže vyberať a stále trénuje takže je tiež hladný, zaujímavý zápas by bol s číslo jedna vyzývateľom WBA Luisom Ortizom, 38 ročný kubánsky boxer, ktorý vstúpil do profi ringu keď už mal takmer 31 rokov, ale má niečo za sebou aj ako amatér, strieborný zo svetového pohára z r. 2005 a doteraz v profirngu neporazený, ktorý by chcel boxovať s Joshuom.

 Keď som už spomenul v úvode Bermaneho Stiverneho, tak aj jemu venujem pár riadkov. Bývalý držiteľ opasku WBC, po vetve keď odišiel Vitali Klitschko z profi ringu, ktorého pol roka po získaní tohto opasku oň obral práve už spomínaný Deontay Wilder. Ešte v tejto súvislosti poviem, že Wilder, je bronzový z Pekingu (olympijské hry) z roku 2008 a na konte má 38 profi zápasov, z toho 37x súpera knockoutoval a práve ten jeden bol s Bermanom Stivernom, kedy spolu odboxovali celých 12 kôl. A len ako sumár poviem, že 38 zápasov a 38 výhier bez prehry a remízy, a ešte sa vrátim k Joshuovi, ktorý má 19 zápasov, 19 výhier bez prehry a remízy a všetkých tých 19 zápasov skončilo KO, a teda ani raz nemá odboxovaných celých 12 kôl a preto som ešte zatiaľ voči nemu trošku rezervovaný, aj keď nepochybne má pred sebou veľkú budúcnosť (ak sa nedajbože niečo nestane) a ešte si jeho zápasy užijeme, ja tvrdím, ešte nie je na vrchole svojej kariéry. A keďže som zas trošku odbehol tak k tomu Stiverneovi, on sa chce vrátiť a boxovať prvú ligu, dôkazom je aj plánovaný box s Povetkinom, ktorý už druhýkrát neprešiel testami na zakázané látky (tí Rusi v tom riadne lietajú) a pre informáciu uvediem, Povetkin prvýkrát (aspoň teda ak sa bavíme o blízkej minulosti a aktuálnej situácii) neprešiel týmito testami pri plánovanom zápase s Wilderom, ten ho myslím, že kvôli tomu aj zažaloval o 5 mil dolárov ak sa nemýlim, a ked teraz druhýkrát neprešiel (Povetkin), myslím, že má aktuálne pozastavenú licenciu.

SkryťVypnúť reklamu

 Tak po weltrovej váhovke dnes na pretrase ťažká váha, užite v zdraví. 

Janko Cigáň

Janko Cigáň

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  4x

mám široký záber, voľnomyšlienkár, ochotný diskutovať na rôzne témy, možno rád otvorím aj témy, o ktorých sa nediskutuje, len aby sa o nich začalo diskutovať bez ohladu na moj názor, nechcem nikoho tlačiť aby nasledoval moje myslienky, práveze budem rád ak by sa diskusia rozbehla sama od seba a to aj v odlišnom názore ako mám ja .. nečakám, že budem uverejnovat pravidelne a mozno po prvom článku aj skončim, človek nikdy nevie, povedal by som, že to tu chcem iba vyskušať aj ked nehodlám písat kraviny, len proste nikdy som nič podobné nerobil, takze s rešpektom pristupujem k celej komunite blogerov a skôr by som povedal, že budem underground, na začiatok by som sa rád podelil o názor zo športovej oblasti, neskor sa uvidi či aj iných, ... nerobím to pre peniaze, nerobím to pre slávu, nepotrebujem podpisy, fotky, chcem len šíriť názor, ak Vás moje pohľady oslovia, budem rád a keď nie, nebudem siliť svoje pôsobenie na tomto blogovom portáli, prestanem a pôjdem inou cestou... Ďakujem za príležitosť skúsiť to Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

276 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu