70 ročný výpadok produkcie slovenských potravín alebo degenerovaní ministri.

Písmo: A- | A+

Centralizáciou všetko degeneruje. To je nespochybniteľný fakt. Jediné, čo je na tom zaujímavé, a nemá nič spoločné s verejným záujmom, je presadzovanie politického vplyvu.

Nechcem aby to bola poplašná správa, ale príchodom Vlčana na ministerstvo pôdohospodárstva je potrebné vyhlásiť stav ohrozenia potravinovej bezpečnosti. Člen skupiny, ktorá sťala klaunovi Mičovskému hlavu je evidentne predstaviteľ stuchnutej a nebezpečnej loby, potrebujúcej čo najdlhšie prežívanie 70 rokov starého a zločineckého systému na okrádanie hospodáriacej verejnosti.

Kumpán lobistov a predstaviteľ makroekonomických úchylných grafov a tabuliek prišiel len na to, že treba zachrániť PPA. Génius. Treba zachrániť žobračenky, ku ktorým nechce pridať ani groš. Slovenské poľnohospodárstvo a vidiek už nie je súčasťou spoločnej poľnohospodárskej politiky ale jej závislým vazalom. To je agenda pre Vlčana. Rozdeľuj a panuj.

Mimochodom, aj laickým výpočtom sa dá preukázať, že bez peňazí rozvoja vidieka by sme sa posunuli ďalej ako ich totálnym rozkradnutím. Klaun Mičovský mal aspoň guráž niečo meniť, aj keď nebol dostatočne spôsobilý. Ale dnešná úderka, ktorá len agresívne a bezprecedentne útočila, sa vopchala do zadku pohrobkom kolektivizácie a čo je najhoršie, predstaviteľom vplyvnej zahraničnej štruktúry okupujúcej poľnohospodársku samosprávu.

Hlavne progresívne prúdy, reprezentované piatym tieňovým ministrom do počtu predvolebnej koalície, sa tu snažia oživiť posledné Jahnátkove a Matečnej personálne a ideové kreatúry. To bol život. To ministerstvo je úplne mimo veci a ak, tak len pláva na parníku poháňanom kolchozníkmi a družstevníkmi. Veď toto minister aj študoval a prináša progresívny vietor k oligarchistickému a korporátnemu zdieraniu spoločnosti. Ale už aj Rusko ( aj keď po svojom ) prišlo na to, že pôda sa dá spravovať len za predpokladu, že ju obrába vlastník nie podnájomca. A títo exportovaní barbari točia stále svoje.

Je pravda, že je to u nás štandard, ktorý som nezachytil. Nechať vládnuť korporácie, finančné skupiny a lobistické lóže. Je možné, že ak by som tu chcel urobiť poriadok, nebudem tam ani toľko, čo diletant Mičovský. Aj keď sa stále viac ukazuje, že ho nenahradili a nevyhodili lepší, ale progresívnejší a lojálnejší. Ku komu, je čitateľné z prezentácie ministra.

Slovensko už nepotrebuje nových a nových progresívnych mutantov, majúcich znalosti o tunelovaní bánk a schéme podpory ( žobračeniek ). Slovensko potrebuje v oblasti rozvoja vidieka razantnú decentralizáciu. Snáď si niekto nemyslí, že toto ministerstvo môže ešte niečo vyprodukovať vo verejnom záujme. Jediné čo ich zaujíma je HDP a čo najviac korporátnych producentov a ich exportovaná produkcia. A my budeme môcť jesť kábliky a bakelity z automobiliek. A odpad z dovozu ( pozor, neviním obchodníkov, ale nás, ktorí sme schopní to skonzumovať ). Choďte do hociktorej poľskej manufaktúry a povedia Vám jediné ( to čo pýtajú Vaši, nepredáme nikde na svete ).

Jednoducho, ministerstvo nie je schopné vytvoriť iné zdroje ako dovezené podpory a nevie predložiť spoločnosti a vláde žiadnu alternatívu a stratégiu pre pochopenie dezolátneho environmentálneho a sociálneho stavu vidieka. Tým babrákom to vychádza zatiaľ dostatočne, pretože nahnali obyvateľov vidieka do automobiliek.

A teraz aby nezaostali za svojimi kumpánmi, chcú nahnať zbytok na Dánske farmy. To bude banánová krajina - plantáže, otrokári a step. Slovenské poľnohospodárstvo vôbec nie je tradičné a zaspaté ako to vidí degenerovaný bankársky exot. Slovensko žije svoj pokojný poľnohospodársky život mimo všetkého vplyvu spoločnej poľnohospodárskej politiky a podpory. Ľudia , ktorí nie sú súčasťou tohto konglomerátu kradnutia a podvodov sú v pohode. Produkujú pre seba a v medziach byrokratickej šikany aj pre svoje okolie. A hlavne nešpinia ani pod seba ani druhým. za to z ministerstva sa na nich už 70 rokov valí zločinecký válec. A teraz ešte aj podporovaní okupanti pôdy.

Je úplne jasné, že je to skupina na prehlbovanie krízy, odsúvanie riešení pochybnými alternatívami s ešte pochybnejšou reguláciou neregulovateľného ( farmársky bitúnok, prídomový predaj ). Nakoniec ak to zoberiem od podlahy, tá dobre platená produkcia na ministerstve našu spoločenskú objednávku na predaj z dvora prekrútila na vlastný cirkus, aby prekryla rozkrádanie podpôr a devastáciu vidieka.

Keby tí pažravci z oblasti priemyselnej produkcie hydiny počúvali náš hlas, už dávno by boli za vodou. Miesto toho naleteli na lep law costovým požiadavkám na smradľavé kurčatá a tak aj dopadli. Hlavne, že mali pripravenú kávu na ministerstve a veterinárnej správe. Starali sa o prebaľovačova nie o seba.

Som všetkými desiatimi za to, aby došlo k reorganizácii štruktúry ústredných orgánov štátnej správy na terajšom ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a došlo k zmene z dôvodu efektívnejšej štátnej správy a jej riadenia.

Je dôvod, aby potravinársky priemysel v dnešnej podobe podliehal ministerstvu hospodárstva a rozvoj vidieka ostal ako samostatná súčasť ústredného orgánu štátnej správy spolu s poľnohospodárskou prvovýrobou.

Takto sa konečne pohneme z miesta a budeme schopní inovovať rezort aj bez prípadnej podpory SPP. A tí, čo začnú gágať, budú presne ako tá ako trafená hus.

Skryť Zatvoriť reklamu