Bíreš považuje ľudí z pohraničných okresov za idiotov. Mal by sa pozrieť do zrkadla.

Vytiahnuť poľské ambulanty v pohraničí ja komický pokus o záchranu neúčinnej charitatívnej kontroly korporácií Bírešom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V severných okresoch sa sprísnia kontroly ambulantného predaja. Agrorezort tvrdí, že bezpečnosť a kvalita potravín je kľúčovou prioritou. Takto to majú bankári popletené.

Ak by to bola pravda, tak potom štát neplní svoju funkciu ochrany zdravia ľudí. Pretože bezpečnosť a kvalita potravín je zodpovednosťou prevádzkovateľov a nie štátu.

Zrazu sa z informácie vykľulo šidlo z vreca, že potravinová komora. Komora všetkých možných korporátnych potravinových gigantov vyrábajúcich a predávajúcich potravinové placebo sa pripomenula. Že nevieme čo budeme zajtra jesť a štát to nevie už vôbec, nevadí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pošlime za verejné financie inšpektorov obzerať si poľské ambulantné predajne. Tam už len nájdu potravinové podvody. Sami sú podvod.

Najnovšia neutíchajúca a prepotrebná aktivita Bíreša s jeho novým mentorom Vlčanom je peniaze daňových poplatníkov investovať do mobilizácie svojich inšpektorov, ktorí väčšinou so vzdelaním veterinárneho lekára budú musieť vyhľadávať na mape severných okresov miesta ambulantného predaja potravín. Nevadí, že ambulantný predaj má už pod kontrolou obec a nevadí, že už ju musí nahlásiť veterinárnej správe. Ešte treba v tejto dobe prázdnej pokladnice míňať peniaze na výlety inšpektorov za krásami poľského pohraničia.

SkryťVypnúť reklamu

Tu platí len jedna rovnica. Alebo na poľskom pohraničí žijú absolútne dementní občania s ešte dementnejšími starostami, alebo je dementný Bíreš. Podľa mňa je správne za b.

Právo každého spotrebiteľa je slobodne si vybrať. Bíreš je malý pán, aby nám dirigoval kde a ako budeme nakupovať. Horšie je, že tento neschopný kontrolór hľadá podvody v ambulantných predajniach. Aj tam sa nájdu nedostatky, ale akého významu a s akým dosahom. Veď kupujúci nie sú dementní ako polovica vymletej úradnej kontroly potravín.

Samozrejme, treba inšpektorov poslať k ambulantným predajniam, aby sa cez hranice valili mega tony podvodných potravín z konského mäsa miesto hovädziny..

SkryťVypnúť reklamu

Každá obec v rámci samosprávy zodpovedá za ambulantný predaj. Je to vec miestna a postačuje spôsob registrácie a zodpovednosti na samosprávnej úrovni. Tam sú ľudia, ktorí veľmi dobre vedia posúdiť, u koho a čo nakupujú. A nakoniec, v prípade potreby má obec právo požiadať štát o kontrolu. Bol by som rád, ak by vtedy a operatívne vedela úradná kontrola zasiahnuť. Ale vtedy práve sedia na káve u nejakého regulárneho prevádzkovateľa.

Jednoducho, táto organizácia je všade tam, kde nie je treba a chýba všade tam, kde je to potrebné. Momentálne bude úradovať pri ambulantných predajniach, kde zistí za milióny vyhodené do vzduchu, že nevie spraviť nič.

SkryťVypnúť reklamu

Nakoniec, nech príde občanov pohraničia nakŕmiť sám Bíreš. Ten sa inak kŕmi. Aj tak nemá inej roboty a tú čo robí, je jedna veľká hanba.Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  672x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu