Memorandum boy a deklarácia man sa stretol s Poliakmi. Mali mu dať po papuli.

Bez poľských potravín sme schopní prežiť asi tak jeden týždeň. Poľsko je druhý najväčší zásobovateľ našej verejnosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Aby sme si naliali čistého vína. Mám osobnú skúsenosť s problémom poľských potravín a dovolím si ju reprodukovať. Ponuka je výborná a široká. Bohužiaľ naše obchodné systémy a odberatelia si žiadajú cenový a kvalitatívny shit. Vyberme si teda hlavu zo zadku a uznajme, že naša krajina je kvalitatívnym a cenovým smetiskom Európy. A za to Poliaci určite nemôžu.

Poliaci sú vzorom a lídrom únie vo výrobe potravín. Je nehanebné, ak úderka neschopných strašiakov do maku na čele z Vlčanom urputne odpútava pozornosť od svojej vlastnej neschopnosti. Tento baran a baranidlo poľnohospodárskej normalizácie zrejme neovláda ani vlastné rezortné pravidlá a to, že každá dovezená potravina je vopred hlásená na ŠVPS SR.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To znamená, že nie poliaci sú zodpovední za brak tu dovezený, ale naša deravá a neschopná kontrola. V čase ukájania sa na analýzach poľských potravín sú totiž všetky skonzumované a hlavne o nich ŠVPS SR vedela vopred. To znamená, že našich dovozcov a kšeftárov jednoducho prehliada a nerobí čo má - chrániť spotrebiteľa.

Áno, štatisticky sa v únii zbrojí proti Poliakom, ktorí sú lídrami v produkcii potravín. Ale garantujem Vám, že to čo tu privezú priekupníci a obchodníci, by Poliaci nezjedli. Je to jednoducho ich šikovnosť prispôsobiť sa ich požiadavkám. A aj naša hanba, čo sme schopní v akej kvalite a cene konzumovať. Má to aj druhú stranu mince, a to je skutočne dostupnosť potravín. Pretože náš minister sa nám o sebestačnosť nevie postarať a ani nevie či to znamená. Pre neho je to premena výroby biopalív na jedlý olej jednou finančnou skupinou. Dobrú chuť. Tak sa nám o jedlo starajú poliaci. A predávajú to, čo my zjeme. Nemcom to určite neposielajú.

SkryťVypnúť reklamu

Nie som žiadny špeciálny obhajca Poliakov a ich potravín, aj keď dobre poznám ich vyspelé poľnohospodárstvo a potravinárstvo. LEn nemám rád podvodníkov z informáciami a kontrolami. Majú jednu veľkú výhodu, a to, že nemajú za sebou zločineckú kolektivizáciu. A tým usporiadané pôdne celky pre diverzifikovanú výrobu potravín. A je to aj vidno.

Kým my tápeme už 70 rokov, boli sme pripravení tento model, charakteristický aj pre našu krajinu zaviesť. Bohužiaľ lobistické a finančné záujmy v našej krajine zabijú aj to najjednoduchšie riešenie pre našu budúcnosť - dostatok potravín. Pažravosť a cielené búranie inovatívnosti sektora vedené poskokmi a bábkami typu Vlčana sú zárukou, že sa na Poliakov budeme len dívať s otvorenými očami a ústami.

SkryťVypnúť reklamu

Buďme teda už konečne kritickí sami k sebe. Máme tu nespôsobilého komunistického vodcu kontroly potravín, ktorý vlastnú neschopnosť ochrániť slovenského spotrebiteľa hádže na plecia Poliakov. No tí sa z neho idú posrať. Ako uvádzam vyššie, zdrojom tých najhorších potravín dovezených na Slovensko sú naši objednávatelia a kriticky neschopná kontrola.

Kým v Poľsku pôdu obrábajú roľníci, u nás ju rozožierajú filcky ako parazity dedené od kolektivizácie do dnes. A taký je aj výsledok.

Môže Vlčan s Bírešom podskakovať koľko budú chcieť, najprv nech si urobia poriadok doma. Lebo nakoniec môžu dostať po papuli aj doma.

SkryťVypnúť reklamu

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  674x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu