"Naučím Vás trávu žrať" - virtuálna dizertačná práca ministra.

Kabinetný puč vyniesol na ministerské kreslo bankára Vlčana. Ten je presvedčený, že všetko sa dá kúpiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Celý svet, aj ten bohatý aj ten chudobný ( do ktorého bezpochyby patríme aj my ), vie jedno veľmi dobre - ak nemáš vlastnú zásobu potravín, umrieš od hladu. Od kolektivizácie do dnes sa v tejto krajine balamutí národ s akýmsi úchylným fenoménom - potravinovou sebestačnosťou. Respektíve jej nízkym percentom.

Aj to len v akýchsi čudných polohách. Totiž skutočnosť je taká, že máme sebestačnosť blízku nule. A politické a ekonomické fantazmagórie o 40 % sebestačnosti sú len výsledky produkcie, ktorá tak či tak z väčšej časti putuje na export.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A za druhé, je to číslo podnikateľskej produkcie a nie potravinovej sebestačnosti. Takto vnímaná potravinová sebestačnosť je potom len pozitívnym výsledkom dnešnej globalizácie, ktorá nás vie nakŕmiť. Lebo doma máme prázdnu špajzu.

Preto je potrebné vnímať potravinovú sebestačnosť nie iba fiškálne ale environmentálne a sociálne. Je nevyvrátiteľným faktom, že sme si prestali vyrábať potraviny. Vyrábať znamená pestovať a chovať, nie kupovať. Kde sa stala chyba je vcelku jasné. Absolútne zvráteným 70 ročným budovaním poľnohospodárstva, ktoré zapríčinilo taký úpadok, ktorý môže napraviť len revolúcia.

SkryťVypnúť reklamu

Bohužiaľ dnes je skutočnosťou, že na vidieku nič nie je. Ani nemôže byť, ak sa štát cieľavedome prostredníctvom svojich persón postaral o vyhubenie celého jedného slobodného stavu - roľníckeho hospodárenia A to prosím pokračovalo aj v rámci tzv. demokratizácie spoločnosti. Mimochodom , ktorú v poľnohospodárstve robili ortodoxní marxisti. Následne vrelo vítaní Bruselskou administratívou. A tu máme výsledok. Obce a regióny bez produkcie potravín, okupované finančnými skupinami a agrárnymi bielymi goliermi. Jediný a výhradný partneri štátu.so zopár anarchistami s predvolených opekačiek nakŕmenými biednymi a podvodnými schémami.

SkryťVypnúť reklamu

Dnes je zásobovateľský reťazec tvorený zopár korporátnymi jedincami. Dnes je naše kŕmenie zabezpečené globálnym reťazcom, v ktorom sú zapojené všetky najhoršie a najškodlivejšie potravinové mechanizmy. Produkty najväčšej emisnej záťaže na zemeguli. Produkty devastácie celých krajín a kolónií, celých rozsiahlych území s intenzívnou produkciou potravín.

Táto krajina úplne vyblokovala prostredníctvom kolaborantov, ktorí sa dodnes vďaka Vlčanovi vypekajú na rezortnom ministerstve alebo jej filiálkach, produkciu potravín. Monokultúrne bačovanie je typické pre banánové kolónie, v čom sa im naplno podobáme. Za týmto bačovaním je neusporiadaná krajina, zdevastovaná a málo výkonná, ale tvoriaca úzku ( jedincami ) agrárnu mafiu..

SkryťVypnúť reklamu

Stále nevieme alebo nechceme pochopiť, že poľnohospodárska výkonnosť nie je HDP ale ľahko uskutočniteľná udržateľná diverzifikácia a stropovanie vo všetkom. Nakoniec ak už niekto makroekomomicky úchylný toto nedokáže pochopiť, tak pripomínam, že hospodársky výsledok bez na to určenej podpory a dotácií sa rovná nule. A aj to, čo mala pokryť táto rozkradnutá suma, vytvorili viac menej podniky, ktoré ani nedosiahli na vrchol podvodnej pyramídy. Mimochodom, ktorá za Vlčana úspešne pokračuje.

Riešenie je jedno a konečné. Zobrať pôdu okupantom, všetky prostriedky investovať do inovácie a digitalizácie miestneho roľníckeho hospodárstva, zastaviť sponzorovanie finančných skupín a agrárnych bielych golierov. Aj tých veľkých naučiť podnikať v mantineloch environmentálnej a sociálnej udržateľnosti a rozvoja.

Prestať počítať poľnohospodársky hospodársky výsledok ako priemyselný produkt. Začať okamžite s elementárnym usporiadaním dnes výrazne špinavej krajiny. Preniesť na samosprávu vytváranie miestnej potravinovej autonómie a samosprávnych kontrolných mechanizmov. Vyhnať z krajiny a potravinárskych prevádzok všetky absurdné komerčné administratívne štandardy, ktoré nemajú náš pôvod a uplatňovať systém jednej kontroly a bodka. Sprísniť fytosanitárny, veterinárny a potravinový dozor zrušením dnešnej závislej, alibistickej a neplodnej organizácie a nahradenie účinným a efektívnym štátnym odborným dozorom.

Okrem stíhania predstaviteľov bývalej moci sa zamerať na podvodné schémy súčasných predstaviteľov rezortu a účelového presadzovania lobistických partnerstiev v totalite uzákonenou poľnohospodárskou samosprávou a komunistami vytvorenými štátnymi podnikmi.

Tam je pes zakopaný. A kabinetný puč Vlčana len zabezpečil ochranu pred ohrozením následkom radikálnej povolebnej zmeny. Vlčan -úspešný normalizátor. A záchranca Jahnátkovej a Matečnej defraudácie vidieka.

Ostatné je len jeho komédia podobná tej, s akou bol naučený vystupovať v banke.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  108
  •  | 
  • Páči sa:  667x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu