reklama

Neviem či Fico je ruský agent ale viem, že Vlčan je ruský študent.

Boli sme pri tom, keď sme predložili verejnú objednávku na zmenu smerovania rezortu. Pučom Vlčana sme tam, kde sme boli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Gratulujem tejto krajine k výnimočnej osobnosti na poste ministra pôdohospodárstva. Právnicko obchodnícky element a pučista, ktorý očistil rezort tak, že ho očistil od tých, čo ho čistili.

Maximálna koncentrácia po nástupe na normalizáciu vzťahov s agrobarónmi, oligarchami a finančnými skupinami na úkor štátom diskvalifikovanej hospodáriacej verejnosti.

Táto krajina si užila svoje od kolektivizácie po dnešok, aby nás dnes viedli pohrobkovia normalizácie. Nesmelý pokus o zmenu smerovania vidieka skončil Vlčanovým pučom na ministerstve. Všetko má svoje následky. Návrat alebo zotrvanie persón spojených so zločineckým vedením ministerstva - Nouzovská, Bíreš a ďalší.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Evidentný návrat propagandistickej prezentácie ministra. Koho a čo reprezentuje minister Vlčan. Čo môže rezortu priniesť persóna, ktorá pretiekla desiatkami obchodných spoločností. Ja tvrdím, že nič. Teda nič dobrého pre verejný záujem. Nevylučujem, že to dobré si hľadí hlavne pre seba. Akurát tak previedol na ministerstve kabinetný puč aby zabránil odstráneniu krívd a zločinov kolektivizácie. A to je tak asi všetko.

Osadenstvo ministerstva vrátane generálnej riaditeľky sekcie potravinárstva je v dezolátnom stave spôsobilosti pre vedenie rezortu. Pohybujú sa len ako krtkovia, aby sa nedostali do konfrontácie s vedeckými a a odbornými výsledkami stavu rezortu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

To nie je o tom, že to tí pred nami. To je o tom, že prevzali zodpovednosť a stav sa zhoršil.

O dezorientácii ministra a ministerstva svedčí aj neznalosť prostredia, ktoré riadi. Z pôvodných dvoch stavovských organizácií, ku ktorým smerovali peniaze ministerstva na podporu ošípaných sa behom tohto cirkusu stalo deväť. Tento rezort nemá pod kontrolou ani vlastné stavovské organizácie, ale čo je horšie nemá ani potuchy ako peniaze rozdáva.

Vypisujú tendre, ktoré pokiaľ verejnosť objaví skôr, ako sa dostanú k vopred určeným lumpom, zrušia. Jedna vec je kradnúť, iná rovnako nebezpečná je organizovane podvádzať. Odborná stránka ministra je predchádzať kradnutiu. Tak v prípade ak tendre nemieria k vopred vybratým defraudantom, tak ich nebude mať nikto. Dobytkár skončil - dobytok ostal.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Problém je ten, že toto ministerstvo je opantané jedinou agendou. Ako rozdávať peniaze. Tu neexistuje žiadna stratégia ani vízia. Tu ostáva len agenda ako prežiť čo najdlhšie s porozdávať čo najskôr. Tu totiž nejde o hospodáriacu verejnosť, ale mega prostriedky plánu na definitívne ožobračenie občanov o pôdu.

Všetko je viazané na objednávku lobistov. Na jeho čele stojí biznisman, ktorý evidentne ťahá rezort k závislosti na bankách a slobodných roľníkov do priepasti.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  141
  •  | 
  • Páči sa:  873x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu