Normalizátor Vlčan a biznis plán agrobarónov.

Písmo: A- | A+

Komora poľnohospodárskych barónov a nevládna vláda združenia SPPK nás dostáva do pozície nefunkčného poľnohospodárstva a nevýkonného potravinárstva. Ale na ich blahobyte sa to neprejavuje.

Minister Vlčan sa zúčastnil na sneme najväčšieho združenia zástupcov agrobarónov a poľnohospodárskych oligarchov. Presne opačne duchu programového vyhlásenia vlády a smerovania tohto štátu. A za ministerstvo. na ktorom je tri mesiace, a približne toľko tam ešte bude, navrhol úzku spoluprácu s týmto lobistickým združením. A sám ho nazval najväčším - a ja pridávam bremenom slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva.

Keď som pred Mičovským postavil piliere rozvoja vidieka, za jednu z hlavných úloh som mu odporučil vyrovnať sa s negatívnou historickou úlohou SPPK a jej dnešným postavením. Súčasne som ho upozornil, že nie je kompatibilný program vlády so záujmami SPPK. A čo prišlo ?

V podstate keby plnil programové vyhlásenie vlády a nekolaboroval s SPPK, kratšie by tam nebol. A navyše by symbolicky uzavrel jednu katastrofálnu etapu slovenskej spoločnosti v oblasti poľnohospodárstva od roku 1948 do roku 2021, na ktorej aktívne parazitovala SPPK. A otvoril novú etapu slovenského vidieka. Ako diletant však zlyhal a umožnil obnovenie vlády tejto mimovládnej organizácie.

Za účasti všetkých symbolov zlyhania štátu v oblasti poľnohospodárstva, ktorých mimochodom úspešne zvoláva do košiara terajší minister sa ako na zjazde ústredného výboru bratali a upokojovali pred rizikom ich likvidácie moderným smerovaním poľnohospodárstva a vidieka.

Čo táto tlupa lobistov zasa nasľubovala v Bruseli, keď bohorovne vyhlasuje, že sa podieľala na novej SPP, ktorá mimochodom nesmeruje k žiadnemu zázraku ale upevneniu moci veľmocí a samozrejme k tomu potrebuje komoru kolaborantov. Aby sme ostali na vôdzke, potrebujeme kolektivizované poľnohospodárstvo, ktoré preukázalo schopnosť nič neprodukovať a nič nespracovávať. Len žobrať.

Už neviem, aké argumenty by mali platiť, keď vyhlasujeme zlú kondíciu poľnohospodárstva a pritom od roku 1948, ako je pravda, sa riadi tými istými pravidlami. Zotročiť vidiek, ožobračiť občanov o pôdu a parazitovať.

Je čas postaviť pred národ holú pravdu. Máme zdevastované poľnohospodárstvo, ekonomicky zruinované potravinárstvo a žijeme len na infúznych hadičkách únie. Základom je dlhodobé pretrvávanie moci kolektivizovanej mafie družstevných barbarov, ktorý prerástli na agrobarónov. Tá istá podstata a tá istá úderka. A teraz vlastne hodnotia sami seba. Svoju úlohu nezvládli, rozvrátili slovenský vidiek, zapríčinili potravinovú závislosť a ekologickú katastrofu devastáciou pôdy.

Je zrejmé, že táto komora je len baranidlom pre biznis plán oligarchov na definitívnu pozemkovú úpravu vo svoj prospech, úplne pretrhnúť väzby medzi verejnosťou a pôdou a naďalej bezbreho bačovať na cudzom, pretože v podstate okrem vlastných bankových účtov majú holý zadok. Ak by išlo s potravinami do tuhého, skôr ako im stihneme nakopať budú fuč. A môžeme začať od začiatku.

Ako už je dobrým zvykom, Vlčan zistil ( asi pri štúdiu v Moskve ), že za posledných 30 rokov transformácie došlo k zlej kondícii poľnohospodárstva. A pred tým čo ? Aká bola výkonnosť poľnohospodárstva ? Úplný ekonomický krach družstevného roľníctva. Napriek tomu vstali z mŕtvych v čase, keď únia začala robiť sponzora. Škoda, že u nás hlavne persónam, ktorý teraz plačú nad zlou transformáciou.

Že základom transformácie bola rozhodujúca a spravodlivá reštitúcia pôdy, to zabudli. Alebo chcú zabudnúť, lebo to im zatvára brány parazitovať. Inak pozor, lebo aj tam sa chystá zjednodušenie ako pripraviť občana o pôdu. A k budete počuť, že v záujme modernej poľnohospodárskej veľkovýroby, predstavte si roľníkov typu Fico, Pellegrini, jahnátek, Matečná, Vlčan, Karahuta, Hlagašová, Nouzovská, Bíreš, Macho a vodca biznis plánu Babiš - a hneď Vám bude jasné, ktorá bije.

Preto je potrebná radikálna zmena vo vedení rezortu. nemôže tam do nekonečna byť nejaká máňuška agrobarónov a oligarchov. Poľnohospodárstvo a vidiek nie je podnikanie poľnohospodárskych a potravinárskych podnikov. Je to celospoločenský fenomén, ktorý nestojí a nepadá na parazitoch na pôde.

Skryť Zatvoriť reklamu