Pokračujú útoky na roľníkov, pôdu a zvieratá. Minister je poskok industriálnej loby.

Z útokov na roľníkov sa stala štátna doktrína.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je koniec administratívnym hrám. Na Slovensku dochádza k vyslovenému teroru proti hospodáriacim roľníkom. Postboľševická agrárna loby zoskupená v SPPK sa stala znova ako u komunistov riadiacim článkom sektoru. Nie minister alebo ministerstvo. Nie verejnosť ale oligarchia a agrobaróni predkladá verejnú objednávku. Tu už ide o spoločenskú zmenu a odklon od demokratických zásad. Tu vládne plutokracia. Tu sme úplne mimo.

Za tichého šúchania nôžkami úradníkov sa meníme na feudálnu spoločnosť.

Minister už len ako maňuška predkladá jednu propagandistickú správu za druhou. Jeho indiustriálne plány sú pravým opakom požadovaného.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Musíme si uvedomiť, že tu 40 rokov vládol boľševický teror. Tu ľudia prišli násilne o pôdu a s tým v ruka v ruke išla aj spoločenská a sociálna zmena. Čo komunisti spojili, liberáli nerozdelia. A teraz ešte - boh nás ochraňuj - sa objavili progresívni mutanti, pozliepaní s komunistov a liberálov.

Elementárny základ nespravodlivosti a krivdy je absolútna okupácia pôdy, ktorá nemôže byť ani sekundu spoločenskou normou. Elementárny základ nespravodlivosti je neschopnosť štátu vytvoriť primerané podmienky na zásadnú zmenu - a to nie podľa mojich predstáv, ale vedeckých a odborných záverov. A tie nehovoria o potrebe nejakej alternatívy. Tie hovoria, že ak to nezmeníme vyhynieme od hladu.

SkryťVypnúť reklamu

Toto nie je otázka konca civilizácie. Toto je otázka konca civilizovanej krajiny. Tu nemôže ostať kameň na kameni. Toto nie je o zopár zbojníkoch. Toto je o konečnom udržateľnom riešení slovenského vidieka zločinecky zmeneného socializmom. Toto je o systéme likvidácie priemyselného poľnohospodárstva ako symbolu a zdroja devastácie všetkých prvkov civilizovanej spoločnosti.

Obce ako ostrovy v okupovanej pôde. Monokultúrne plantáže ako industriálny a finančný moloch pre jednotlivcov. Nezmyselná produkcia bez spoločenského významu a prepojenia na hospodárstvo. Bezodná studňa nalievaných dotácií bez efektu. Od spoločnosti odtrhnutá industriálna cudzina.

SkryťVypnúť reklamu

Je potrebné zobrať útokom persóny na ministerstve, ktoré sa prevaľujú z obdobia do obdobia, pričom sú výsmechom všetkých elementárnych starostí roľníkov. Banda takzvaných úradníkov a kontrolórov, ktorí nechránia zdravie ľudí a dodržiavanie zákona, ale ľuďom zdravie ničia na objednávku kolaborantov

Kto tu kraľuje - kontrolóri ? Aká ochrana kontrolórov PPA. Všetkých mali po voľbách vyhodiť z večere do rána. Je to úderka založená geneticky na vydieraní. Koho ide Vlčan kriminalizovať a koho ide chrániť ? Som presvedčený, že šaškovanie ministra je len vnútrostranícky boj obyčajných a ešte obyčajnejších, prípadne progresívnych a ešte progresívnejších.

SkryťVypnúť reklamu

Nakoniec je to cesta do pekla aj pre súčasného krátkodobého poskoka. Ešte som nevidel, aby kontrolór bol mocenským nástrojom. Aj to svedčí o dôveryhodnosti Vlčana a jeho svorky. Nakoniec majú to vo výbave. Fotka pri podaní trestného oznámenia a potom spľasnutá bublina.

Som si istý, že Jánoš nemal najmenší dôvod baviť sa s kontrolórmi a ak tak len preto, aby ich vykopol. Asi ďalší kajúcnici. S takouto nomenklatúrou ako má Vlčan by som sa jeho spôsobom nečudoval. Poskok smerom hore aj smerom dole.

Ukazuje sa, že došlo k elementárnemu podvodu. Smerujeme ešte rýchlejšie a nekontrolovane k administratívnej totalite. Nie sme schopní zabezpečiť elementárnu spravodlivosť a spravodlivosť predávame ako politickú agendu. Nie sme schopní vytvoriť základné piliere fungovania spoločnosti - štátny dozor oddelený od politiky.

Okamžite je potrebné zabezpečiť prostredníctvom spolupráce štátu a samosprávy identifikovať a chrániť všetky formy roľníckeho hospodárenia. Zastaviť dotačnú politiku sponzorovania okupantov a okamžite rozdeliť celý balík SPP na zmenu a nie udržiavanie kolektivizovaného poľnohospodárstva.

To neznamená úplný a násilný koniec priemyselného poľnohospodárstva po vzore ako násilne vzniklo. To znamená, že nebudeme sponzorovať zlo a parazitovanie na pôde.

Napriek tomu, že sme v spoločenstve sme banánovou republikou. A súčasne treba dodať, že byrokratická totalita vytvorená ako alternatíva k socializmu sa pomaly ale iste topí. Preboha len sa pozrime, čo nás vlastne vedie. Kopa diletantov, ktorá ak príde na lámanie chleba ani nevie čo má robiť. Vojna na Ukrajine ukázala, že ak sa začne hlad, títo mastodonti work shopov sa stratia bez stopy.

Veď sa už zobuďme. Začal frontálny útok na slovenské potravinárstvo a poľnohospodárstvo. Reprezentujú ho z 95 % paraziti na pôde, nadnárodné konzorciá a finančné skupiny. Obludná mašinéria za pomoci štátu cielene a úmyselne útočiaca na všetky formy chovateľskej a pestovateľskej činnosti, ponechávajúca zločinecky a totalitne postavené poľnohospodárstvo ako niečo, čo je prirodzené a stabilné. Zločin ako základ.

Zločinom je aj volebný podvod. Táto vláda vyhrala voľby na iniciatíve roľníkov. Tu nebola reč o nejakej povolebnej alternatíve. Tu nebola reč o nejakej anarchistickej rade vidieka a pokračujúcich podvodov s rôznymi podporami, dotáciami a domotanými výzvami. Tu bola reč o konečnom cieli - vykynožení zločineckého a totalitného priemyselného poľnohospodárstva, ktorý zakladá devastáciu nielen poľnohospodárstva a vidieka, ale aj spoločenského a sociálneho prostredia.

Tu nebola reč o potrestaní zbojníkov, tu bola reč o odstránení zločineckého systému postavenom na kolektivizácii. Potrestaním zlodejov sa nezmenil zločinecký systém postavený totalitou. To je vždy povinnosť štátu - zabezpečiť spravodlivosť. A v administratíve ostali súputníci zlodejov a dokonca si ich Vlčan k sebe vyberá ao odborníkov. Úplne jasná schéma poľnohospodárstva nastavená proti verejnosti.

Vláda naďalej a bez zmeny kolaboruje s rôznymi lobistickými úderkami, založenými na podnikateľských a finančných záujmoch. Naďalej predkladá krivý a nepravdivý obraz skutočnosti. Demagogicky a propagandisticky následuje všetky predchádzajúce vlády.

Slovensko nemá v poľnohospodárstve pána ani plán. Celé ministerstvo je len zbor podriadený pravidlám nastaveným lobistickou SPPK. Postsocialistickým zborom parazitov na pôde.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  673x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu