Poľnohospodárstvo a vidiek - rezort vedú pomätenci.

Pomätený minister odhalil nenormálne okolnosti na nenormálnom ministerstve.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Slovenský vidiek má pred sebou iba jednu schodnú cestu - elimináciu okupácie pôdy. A to sa dá dosiahnuť len jedným spôsobom - prestať vyplácať dotácie na viac ako 20 ha.

Slovensko je vcelku ideálna krajina na diverzifikovanú poľnohospodársku činnosť, ktorá by uživila krajinu plus ešte jednu rovnako veľkú. Napríklad menej mlieka produkuje už len Luxembursko, Malta a Cyprus.

Ale vďaka normálnym okolnostiam vytvorenými ministerstvom máme veľkokapacitné kravíny, ktoré nám v konečnom dôsledku ponúknu akurát nekompenzovanú produkciu uhlíka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pomätený minister Vlčan sa dal na cestu deklarácie a memoranda, ktoré sú asi tak významné pre rezort ako on sám. Nijako.

A čím sa javí ako pomätený. V jednej z časti memoranda tento deklaracia man zaručuje jednej z agrárnych skupín ( mimochodom klasickej okupačnej finančnej skupine ) administratívnu pomoc a spoluprácu pri získavaní povolení na zriadenie linky, ktoré by za normálnych okolností trvalo aj dva roky,

Pochopili ste - v našej krajine ak chcete vyrábať potraviny, bez administratívnej pomoci Vlčana budete čakať dva roky. Len s jeho protekciou a láskavým dovolením, sa môžete uchádzať o nenormálne okolnosti - lebo normálne sa to nedá. Dobytkár skončil - dobytok ostal.

SkryťVypnúť reklamu

Zo všetkých krokov Vlčana je zrejmé že nemá žiadny zásobník riešení a prisal sa na biznis plán finančnej skupiny ťažiaci s krízy a vojny. A samozrejme otvára si zadné vrátka.

Proste bublina s ktorou na ministerstvo išli spľasla a inú nafúknuť nevedia. Akurát robia z ľudí blbcov.

Samozrejme, že finančná skupina by profitovala a konala aj bez fotografie z Vlčanom ako symbolom zániku slovenského vidieka. Skôr sa treba zamyslieť, čo odkáže tento memorandum man národu. Jeden z jeho nápadov hodných potravinárskeho génia je prerábať biopalivo na jedlý olej. A navyše garancia, že bude bezpečný. Len bude v kuchyni dymiť.

SkryťVypnúť reklamu

Chcem len zdôrazniť, aký pomätenci vedú náš rezort a akú hodnotu majú ich plány a vízie. Normálne okolnosti, to sú terajšie - keď je u nás doslova zakázané a následne šikanovaním likvidované hospodárenie. A Vlčan veľkoknieža vidieka zavádza okolnosti nenormálne, aby pomohol v biede finančným skupinám a agrobarónom.

Inak dovolím si pripomenúť, že na Slovensku je niekoľko malých rafinérií spracovávajúcich vlastnú produkciu na olej. A nebyť skutočne nezištného miestneho reťazca spotreby, mohli by sa ísť pásť aj vďaka rezortnému ministerstvu, ktoré dovidí z Dobrovičovej len po breh Dunaja. Hajzli.

SkryťVypnúť reklamu

Každopádne Vlčan svojou vlastnou nespôsobilosťou vlastne potvrdil, že vlastné vládne a administratívne orgány úmyselne vytvárajú bariéry, ktoré možno obísť len protekcionárstvom, čo sa rovná tej najzákernejšiej korupcii.

Slovensko potrebuje aby sa normálne okolnosti stali normálnymi. Aby každý, kto chce vyrábať potraviny nebol závislý na administratívnej pomoci a kolaborácii s Vlčanom.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  107
  •  | 
  • Páči sa:  666x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu