Poslíčkovia agrobarónov a Vlčanova personálna politika.

Je zrejmé, že rezort poľnohospodárstva je alebo nesvojprávny alebo naďalej plný dobytka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Jednou z najvýznamnejších kreatúr preplietajúcich sa od Jahnátka, cez Matečnú k Vlčanovi je jej eminencia Nouzovská. Osoba, ktorá je jasne vyprofilovaná na lobing priemyselnej mliečnej aristokracie vedenej dánskymi kingami a našimi mliečnymi barónmi.

Pravá ruka Jahnátka, Matečnej riaditeľka poľnohospodárskeho centra, ktoré nebolo schopné posúdiť zlo páchané na slovenskom poľnohospodárstve a konečne Vlčanova generálna riaditeľka úradu ako nominant do európskeho úradu pre bezpečnosť potravín.

Nie je jasné, kde a ako sa Vlčan vysporiadal s krízou rezortu, ale je nad slnko jasnejšie, že je normalizátorom rezortu na spôsob totalitných vagabundov a v ich šľapajách.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo tam má čo robiť Nouzovská. Osoba, ktorá mala byť okamžite vyhodená na smetisko dejín kultúrnych krajín a spoločenstiev sa tam ide vyhrievať na sklonku byrokratickej a lobistickej kariéry. A my sa tu môžeme rozliať na kolomaž s pomocou bezbranných a týraných roľníkov cielene štvaných touto svorkou kolaborantov.

Toto je štátna správa ? Svorka šaškov, ktorí sú zavedení na gatiach korporáciám a agrobarónom. Toto je hlava, ktorá má viesť k sebestačnosti a bezpečnosti ? Nie toto sú gašparkovia, ktorí vedú vybranú skupinu k prosperite a nás k hladu. A dookola, vydieranie štátu a jeho servilnosť k týmto generalitám dotácií a obchodu.

SkryťVypnúť reklamu

Takto sa nedostaneme nikam. Sme v pazúroch úplne zvrátenej poľnohospodárskej politiky, vedenej proti verejnému záujmu. Vedenej konkrétnymi persónami držanej na pleciach lobistických a obchodných záujmov. Persónami, ktorých jediným cieľom je rozvrátiť a udržiavať deficitný systém poľnohospodárstva. Neustále držaný len žobračenkami v schéme podpory a dotácií.

Táto krajina prešla zločineckou a totalitnou násilnou kolektivizáciou. Toto nie je žiadna minulosť, toto je dnešok. Dnešok postavený na tomto zločine. Miliardári splodený s verejných financií, schémy postavené na servilnosti štátu a jeho tolerancii k zločineckému základu okupácie pôdy.

SkryťVypnúť reklamu

Tu nepomôže len zakrývanie podstaty nejakou dobytkárskou mafiou, tu treba definovať základ vzniku a udržiavanie týchto mafiánskych schém. Sú to schémy proti verejnosti a proti spoločnosti.

Treba rázne ukončiť tento vydieračský a neúspešný model a nahradiť modernou koncepciou rozvoja vidieka. Likvidáciou všetkých foriem okupácie cudzej pôdy a kompletnou podporou inovačných a digitálnych technológií v prostredí hospodárstiev environmentálne a sociálne spojených s miestnym vidieckym obyvateľstvom.

Ďalej sa nedá udržiavať túto sodomu a gomoru postkomunistického teroru na vidieku. Táto cielená diskvalifikácia vidieka začatá kolektivizáciou má svojich konkrétnych veliteľov. Sú to konkrétne osoby, ktoré je potrebné identifikovať a z rezortu vyhnať .

SkryťVypnúť reklamu

Ale nie do európskych inštitúcií ale na smetisko dejín. Ono je možné, že tieto boľševicko európske figúrky sa tam raz strenú všetci. Len aby sme dovtedy neboli týmito šamanmi úplne normalizovaní.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  674x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu