Rezort pôdohospodárstva ako nedôveryhodná a nespôsobilá filiálka ministerstva financií.

Už dlhšie tvrdím, že o jedno nespôsobilé ministerstvo menej bude pôsobiť blahodárne na rozvoj vidieka..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Nie je asi väčšie sklamanie ako zrada. A to je presne to, čo vykonali na chrbtoch roľníkov do parlamentu a vlády sa prehlasujúci politici. Ďalšiu šancu nedostanú.

Platí, že ak tamtí boli lúpežníci, tak ich vystriedali úplní tupci. Krajinu, ktorú dostali ako na tácke pre potrebu usporiadania, zmenili na bojisko. Neschopní absolútne nič pochopiť, len politiku ako boj o moc. Aktuálne. Žiadna vízia a žiadny cieľ.

Už nám môže byť ukradnutý Fico a ich boj s jeho úderkou. Spravodlivosť sa zastavila pri hranici moci. Definitívne. Verejnosť a v mojom prípade roľnicka, je úplne mimo obliga. Zapredaná, sklamaná a podvedená.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Úplnú zmätenosť ministerstva preukazuje absolútna koncentrácia na jednu jedinú oblasť - rozdávanie peňazí. Problém je v tom, že na to nám stačí ministerstvo financií. Po stránke riadenia rezortu nič nové pod slnkom. Len ako a komu dáme žobračenky spoločnej poľnohospodárskej politiky. A raz keď nebude a nebudú ani terajší politici, budeme otročiť na panskom.

Slovensko sa rozpadáva. A paradoxne tam, kde sa o to najmenej zaujíma. V poľnohospodárstve a na vidieku. Najťažším a gordickým uzlom je pretrvávanie politiky kolchozov a neúcta ľudí k vlastnej pôde.

To čo vystrájajú všetky rezortné organizácie štátnou veterinárnou a potravinovou správou počnúc je výsmech zákonnosti. Šikanovanie najmenších.

Skryť Vypnúť reklamu

Globálna a centralizovaná totalita, ktorá slúži jedinému cieľu - vytvoreniu závislosti. Štát prestáva plniť svoju funkciu. Ministerstvo pôdohospodárstva organizuje kávové brífingy, ich hostia prežívajú orgazmus s možnosti vypiť ministerskú kávu a karávana ide ďalej svojou cestou a ťahá nás do pekla.

Skutočne neviem ako fungujú ostatné ústredné orgány štátnej správy, ale toto jer jediné ministerstvo, ktoré permanentne niekto vydiera - SPPK., pekári, mliekári, obchdodné reťazce, pivári, vinári atď. Pritom sa všetci do jedného pchajú do riti obchodným reťazcom, ktoré ich živia. Tak nech idú plakať tam. A ministerstvo neustále rieši len bizardné problémy, miesto svojej hlavnej činnosti. Opakujem niekoľko krát - nech vypadne potravinárky priemysel na hospodárstvo a bude pokoj.

Skryť Vypnúť reklamu

Najnovším hitom ministra Vlčana je úverovanie komerčnými bankami. Vôbec nič proti tomu nemám. Akurát to, že na to stačí ministerstvo financií a nie 400 alebo koľko bezprizorne sa pohybujúcich úradníkov ministerstva pôdohospodárstva.

A ďalších 800 samospádom a živelne kočujúcich kontrolórov po krajine. Ale, že by sme sa zaujímali o tisíce možných producentov potravín, to nie. Veď pre ten zbor analfabetov ani neexistujú. A viete prečo, pretože nikdy nič nepýtajú. A preto, že nepýtajú a ministerstvo je tu na to aby rozdávalo žobračenky, tak jednoducho nie sú. Nie sú roľníci, nie je vidiek.

A tu je pes zakopaný. To, čo nie je dotované a podporované byrokratickými úchylnými schémami ani pre nich neexituje. Ale ono to funguje - a rozmáha sa. Bez ministerstva alebo ešte naviac - proti jeho vôli. Máme v rukách dôkaz, že niečo choré tu je. A ministerstvo je toho súčasťou.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo pôdohospodárstva je čím ďalej tým viac všetkým možným, len nie ústredným orgánom štátnej správy. Bizardné zákony, nespôsobilé vedenia, chýbajúca odbornosť, neschopnosť odolávať lobistickým a ekonomickým vplyvom Jedno zastaralé a neplodné ministerstvo. A tak si s ním robí každá čo chce.

Raz tam je pajác premávajúci sa na koči, potom poľovník s intelektom somára, potom nevesta bez akejkoľvek autority, dedoles podobný cirkusovému klaunovi a nakoniec bankár z genofondom finančných a bankových makroekonomických úchylov.

Najnovšie sa nezmysly typu potravinová sebestačnosť a investičný dlh objavili v rétorike bankára na poste ministra. Napriek tomu, že som zástancom priameho financovania akejkoľvek podnikateľskej aktivity ako transparentnejšieho a spravodlivejšieho spôsobu ako podpory a dotácie, myslím, že ide znova o jeden veľký hokus pokus verejnými financiami zabezpečiť plné vrecká bankám.

Vychádzam zase zo svojej skúsenosti, že malé roľnícke hospodárstva sú sebestačné aj bez vonkajšej pomoci úvermi alebo podporami. Majú len jednu chybu - že nevisia na šnúrke od gatí bankám a mniisterstvu. A to je niečo pre odborníka na závislosť na bankách - Vlčana. Ale garantujem Vám, že v prípade krízy je to jediná skupina, ktorá nás nakŕmi.

Nepochybujem, že pri dnešnom nastavení a vydierateľnosti rezortu, kde čím väčší a čím bohatší, tým hlučnejší vydierač. Ak si to rozmeníme na drobné, zistíme, že politici neprišli na veci, ktoré každý normálny človek registruje dávno - že je tu bordel.

Dosť dlho pracujem v oblasti uplatňovania zákonnosti. Poviem Vám, že ak nie ste na danú oblasť fundovaný, garantujem Vám doslova výsmech, ak sa budete pokúšať o spravodlivosť.

Mohol by som tu vyrátať desiatky poškodených občanov, podnikateľov a nakoniec aj úradníkov, ktorí v tomto štáte nemôžu pre politickú diktatúru nezákonnosti spokojne žiť, vykonávať svoju prácu alebo sú šikanovaní - rôznymi spolkami, bunkami a lóžami, ktoré diktujú na celoštátnej a regionálnej úrovni formu riadenia nezákonnosti a krivenia spravodlivosti.

Ono by sme sa už mali pozrieť na to priamo. Nebude na ministerstve visieť pamätná tabuľa obetiam kolektivizácie a v kresle ministra sedieť kolchoznícky bankový zombie.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  332x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu