Ruský študent Vlčan a komunistický funkcionár Bíreš sú našou hanbou.

Na čele úradov stoja ľudia, ktorí sú študovanými aktérmi ruskej propagandy. Ich odstránenie je našou povinnosťou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je niekedy skutočne ťažko z pohľadu verejnosti aj z občianskeho hľadiska pochopiť, akým smetom vlastne kráčame. Rusko je agresor, to asi nikto nespochybňuje. Ale za týmto faktom sa plazí niečo pochybné.

Rezort poľnohospodárstva vedie osoba, ktorá je bývalým študentom ruskej školy. Persóna aktívne spolupracujúca pri prevode ruskej banky slovenskej finančnej skupine. Aj to je nespochybniteľné. Kontrolu potravín vedie bývalý komunistický funkcionár. Človek bez spôsobilosti riadiť úradnú kontrolu potravín. Hlavný veterinárny lekár s darom našej legislatívy vykonávať popri tom po večeroch kontrolu potravín. Aj to je nespochybniteľné. Tak kam smerujeme ?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slovensko je banánovou republikou - s politickou závislosťou štátnej správy, s ovládnutím alebo ešte lepšie povedané likvidáciou funkčného štátneho dozoru skupinami lobistov, oligarchov a agrobarónov. Okupáciou pôdy vlastníkov parazitmi s podporou štátu a plantážami otrokárov na cudzom.

Táto krajina nie je štandard. Táto krajina zobrala ľuďom pôdu a štát participuje na jej okupácii. To sú všetky problémy poľnohospodárov - Slovenský pozemkový fond, Platobná agentúra, Štátna veterinárny a potravinová správa, Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky, Plemenársky podnik, Hydromeliorácie a pod.

SkryťVypnúť reklamu

Nie, že by to tak nemohlo byť. Ale určite to nie je v poriadku. Moc parazitov chránená nefunkčným dozorom. Formálne sme právny štát. Akurát neformálne smerujme k hladu a závislosti. Formálne máme potraviny. Len neformálne nie svoje a nie kvalitné. Formálne sa staráme o produkciu potravín. Len neformálne zistíme, že je to len premaľovaný sajrajt. Formálne máme chovy. Len neformálne sú to zásoby arabských šejkov a českého agrobaróna.

Máme najhoršie potraviny čo do kvality a ponuky v celej únii. Máme asi ako jediná krajina na svete zákaz pestovať a chovať na vidieku. Sme hádam jediná krajina hospodársky vyspelého sveta, ktorá nevie zabezpečiť ľuďom ochranu pred inváziou parazitov, ale zato vieme zabezpečiť ľuďom inváziu kontrolórov.

SkryťVypnúť reklamu

Už iba imbecil nepochopil, že nie sme ( lepšie povedané nemali by sme byť ) ako krajina únie v tranze postkomunistickej šikany a teroru voči vlastnej verejnosti. Už iba úplný retard ( alebo školený komunista ) nepochopí, že kontrola a dozor nie je šikana a teror ale účinný a efektívny systém.

Napriek tomu nám tu postkomunistický funkcionár úspešne etablovaný v Bruseli desaťročia vymýva rozum s najkvalitnejšími potravinami, najkvalitnejšou kontrolou. Napriek tomu, že sme smetiskom sveta.

Pod vedením moskovského študenta sme po krátkej epizóde s cieľom vyhrať voľby nasadili na ministerstvo kaliber ruskej demagogickej a propagandistickej školy ( viď web ministerstva a jeho aktuality ) za ktoré sa nemusí hanbiť Putin šlachtený Goebelsom.

SkryťVypnúť reklamu

Krajina s vymretým vidiekom, devastovaným poľnohospodárstvom a životným prostredím, monokultúrnym fašizmom modifikovaným komunistami a korporátnymi gorilami, kontrolným terorom a šikanovaním likvidujúcim hospodárením. Kontajner zahltený vlastnými odpadkami a nakúpenými splodinami.

Tento štát pokračuje v ochrane parazitov. Tento štát pokračuje v eliminácii verejného záujmu. Tento štát pokračuje v podpore industriálneho a developerského anektovania územia a pôdy.

Táto krajina sa po roku 1989 mohla a mala pohnúť smerom k hospodársky vyspelému svetu. Ale zatiaľ sa tam pohla len úderka, úspešne eliminujúca búranie socializmu, diktátu, teroru vlastného obyvateľstva a baranidlo kolektivizovanému marazmu.

Smutné je hlavne to, že táto epocha vykynožila miestne hospodárenie a hospodárov a nasadila úspešný model centralistického plánovania a údržby. Aj tak môže byť. Ale ak by to neviedli postkomunistický barbari, propagandisticky modelovaní ruskí študenti, štartéri mafiánskych bossov a mafiáni sami, zbohatlíci na dotáciách, cudzie elementy prirodzenému prostrediu, kolaboranti s nadnárodnými inštitúciami a zahraničnými úderkami, regulátori všetkých regulátorov táto krajina by bola skutočne modernou a slobodnou.

A tak prehlasujem, že vyššie uvedená ( ne ) funkčná schéma ovládnutia našej krajiny je výsmechom do očí boja UA za nezávislosť. Pretože sa môže stať, že ich víťazstvom bude závislosť nová - podobná našej. Bez slobodného roľníckeho stavu a s parazitmi na nekonečných ukrajinských poliach černozeme. Niečo sa už šušká. Čo komunista vytvoril, liberál nerozdelí.

Mor ho !

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  673x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu