Ruský študent Vlčan musí opustiť rezortný ústredný orgán.

Chovatelia začali svoje zvieratá predávať a likvidovať. Teror voči chovateľom a pestovateľom dosiahol neúnosnú hranicu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Už Vlčanov kabinetný puč bol symbolický pre jeho profesionalitu. Nič na tom nemení, že vystriedal svojho straníckeho kolegu, z ktorého urobil klauna.

Vtedy nikto netušil, že ho strieda profesionálny demagóg a díler ruských bánk. Že to bolo pre postkomunistickú slovenskú finančnú skupinu, je už len čerešnička na torte.

Z Vlčanom prišla podozrivá konsolidácia a normalizácia Jahnátkových kádrov ( Ficov minister ). Takže s tou zmenou vládnutia v rezorte to nebude až také isté. Tieto Jahnátkové teliatka boli presne pri tých zlodejinách, ktorými teraz z obľubou prekrýva vlastnú nespôsobilosť. Navyše ostáva pri koryte asi najväčšia hanba krajiny v histórii štátnej správy - komunisticko liberálno moskovsko pekingsko bruselské motovidlo - Bíreš.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Od príchodu Vlčana sa nabehlo na klasický prístup - propagandistická bomba na zakrytie všetkých prechmatov.

Najnovšia bomba vybuchla - deklarácia o cenovej stabilite. Asi neexistuje pre Vlčana lacnejšie PR ako fotka medzi obchodníkmi zastupujúcimi reťazce. Toto splodí ´ministerstvo, ktoré súčasne permanentne vedie vojnu s reťazcami o neprimerané podmienky v obchodných vzťahoch.

Čistá schizofrénia. Asi len úplnému analfabetovi nie je zrejmý cieľ - nespôsobilosť vyriešiť elementárne problémy rezortu. Čo už môže tento nešťastník deklarovať a výsledok je úplná bizardnosť - oznam o zachovaní marží. Nie som ekonóm, ale to hraničí s podozrením, že Vlčana naučili v Moskve- neboj sa, ľudia sú stádo. A prečo by sa okrem propagandy mali deklarovať marže obchodníkov. A výsledok, ceny budú rásť presne podľa pravidiel - ako doteraz

SkryťVypnúť reklamu

Kto toho truľa na ministerstvo dostal. Asi len nejaká lóža. Naše heslo - rečniť o slovenských potravinách, predaji z dvora - konať v prospech oligarchie.

Teror a represie vlastného štátu proti pestovateľom a chovateľom, selekcia podľa politickej príslušnosti, diskvalifikácia všetkých, ktorí sú mimo systému korporátneho reťazca, úmyselné represálie na základe vykonštruovaných hygienických požiadaviek, úmyselné šikanovanie a likvidačné sankcionovanie tých najslabších na základe objednávky tých najsilnejších. Toto nie je minulosť.

Takto postupoval Stalin pri likvidácii jedného slobodného stavu - roľníctva . V Rusku aj na Ukrajine. Je predpoklad, že Vlčan sa dobre učil.

SkryťVypnúť reklamu

Dnes sa roľníci nezatvárajú do väzenia - zatiaľ. Dnes sú z nich otroci v automobilkách. Veď načo by ich zatvárali, keď im pobrali pôdu a dnes na nej bačujú paraziti. A dobrú chuť potravinárskych monopolov oligarchov. Potravinárske fabriky ako hračka. Čo tu štát zmôže, keď ich vytvoril

Generálna línia Vlčana je úplne prehľadná. Presne v duchu predchodcov a s tými istými kreatúrami vedie slovenský vidiek k likvidácii, pretože potrebuje korunovať totalitnú kolektivizáciu protiústavnými pozemkovými úpravami. Mimochodom, dnešná úderka bola priamou opozíciou pozemkových úprav za Fica. Ale dnes už je iná doba. To len pre to, aby sme vedeli, prečo sa drali k moci.

SkryťVypnúť reklamu

Hlavným vodítkom pozemkových úprav nemá byť direktívny administratívny diktát, ale uvoľnenie prístupu k pôde a prirodzené vysporiadanie vlastníkov podľa občianskeho a obchodného práva. Príčinou prístupu k pôde nie je rozdrobenosť ale administratívna ochrana parazitov na pôde. A navyše sa ešte aj domotali, keď údajnú potrebu pomôcť vlastníkom podmieňujú podporou modernej priemyselnej poľnohospodárskej veľkovýroby. Amen tma. Stalin by mal radosť.

Každopádne presne v duchu Vlčanových štúdií mierime k absolútnej závislosti, ktorá v prípade svetovej potravinovej krízy znamená hladomor. Nech si hovorí kto chce čo chce. Stalin vyhladil vidiek genocídou, ale my sme dôsledkami v úplne rovnakej situácii.

Vlčan svojou profesionálnou orientáciou, formou a miestom vzdelania, väzbou na finančné skupiny je pre slovenský vidiek obrovským rizikom. A potvrdzuje, že štát nemá nad rezortom a orgánom kontrolu.

Vlčan musí opustiť rezortný ústredný orgán. A sním všetci budovatelia modernej poľnohospodárskej veľkovýroby. Lebo taká existuje len ako sen korporácií na ovládnutie štátov a ľudí.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  108
  •  | 
  • Páči sa:  669x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu