Schválená poľnohospodárska politika - európska totalita pred dverami.

Treba si priznať prehru. Prehrala myšlienka slobodného spoločenstva a nahrádza ju byrokratická totalita.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Francúzky europoslanec Decerle z populistického klubu vyhlásil pri schválení spoločnej poľnohospodárskej politiky " máme povinnosť hlasovať za túto SPP v mene všetkých mužov a žien ktorí pre nás zaisťujú najbezpečnejšie, najkontrolovanejšie a najzdravšie potraviny na svete ".

Demagóg, tak ako keby niekedy neboli. To je o kultúre, nie o administratívnych buzeráciách. Nakoniec tie najbezpečnejšie, najkontrolovanejšie a najzdravšie potraviny sú tie, ktoré sú mimo tejto absurdnej regulácie.

Bohužiaľ, Európu anektovali byrokrati. Tí, ktorých orgazmus nastáva až pri písaní noriem a ich kontrole.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ešte, že máme doma odborníkov na totalitu. Ja by som navrhoval týmto kolaborantom, ktorí nekriticky prenášajú túto hnilobu a sú ich plné ministerstvá udeliť európske občianstvo. Aby sme vedeli, kto je kto.

Prehrali sme boj o modernú konzervatívnu Európu. Prehral sme boj o svojbytnosť vlastného vidieka. Stali sme sa len jedným z pacientov na dotačných infúziách.

Toto skonči katastrofou. Čím ďalej sa únia rozdeľuje, tým viac je administratívne agresívna a centralizovaná. Naše poľnohospodárstvo sa stalo úplne závislým na tomto mega diktáte.

Je mi ľúto všetkých obyvateľov vidieka, posledných mohykánov, ktorí sú schopní elementárne udržiavať svoje hospodárstvo, ktorí napriek všetkým Vlčanom, Nouzovskej, Bírešovi a spol. a nesklonili hlavu pred týmito pohrobkami totality.

Skryť Vypnúť reklamu

Blíži sa progresívny pogrom. Neodchádzam a nevzdávam sa. Ale to čo tu príchádza, nie je zvrchovaný, demokratický a právny štát podľa môjho gusta.

Spravodajca pre spoločnú organizáciu trhov s poľnohospodárskymi výrobkami uviedol: „Po prvýkrát za viac ako 30 rokov bude dnes schválená reforma spoločnej poľnohospodárskej politiky - vďaka jej časti zameranej na spoločnú organizáciu trhov - bude znamenať väčšiu reguláciu trhu a nie dereguláciu. Môžeme byť hrdí na to, ako ďaleko sme sa dostali, pretože dosiahnutý pokrok je dôležitý pre farmárov, pre sektor a pre spotrebiteľov- Spoločná organizácia trhov je určite prvým krokom správnym smerom.“

Skryť Vypnúť reklamu

Ten kde hybernoval ?

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  400x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu