reklama

Slovensko je hnedé a priemyselné poľnohospodárstvo je príčinou.

Zatiaľ to nevyzerá, že rezort sa spamätal. Skôr naopak. Hnije ďalej aj so svojim personálnym obsadením.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Od kolektivizácie uplynulo 70 rokov. Totalitná a zločinecká okupácia roľníckych hospodárstiev barbarmi spôsobila na dlhé roky a dodnes katastrofálny stav slovenského vidieka. Po všetkých stránkach.

Niektoré zmeny sú nezvratné. Bohužiaľ, s týmito zmenami prichádza vlna vydierania verejnosti korporáciami, ktoré sa vytvorili nie na svojej úspešnej podnikateľskej histórii. ale na ukradnutej pôde, na jej okupácii a parazitovaní na nej. Výsledkom tejto schémy je zopár milionárov a milióny vidieckej chudoby.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V ďalšom kole za podpory štátu nastupuje ofenzíva nahnať slobodných roľníkov na plantáže oligarchie a agrobarónov. Na čele s bankovou úderkou a pohrobkami normalizátorov. Zozadu chránenou progresívnymi marxistami. Manažérov infiltrácie boľševikov do verejného života.

Mapa krajiny je po 70 rokoch devastácie a okupácie ornej pôdy hnedá. Bezprízorne a nekultivovane sme z našej pôdy spravili step. A dnes pri všeobecne známych vedeckých a odborných poznatkoch si kopeme hrob.

Slovensko ako ideálny príklad ekonomickej a sociálnej stability zakladajúcej sa na roľníckom hospodárení odovzdal svoj potenciál do rúk okupantov. Barbari dnes parazitujúci na pôde ešte k tomu poberajú dôchodkovú rentu v podobe dotácií. Dvojnásobný profit na devastácii krajiny. A v tejto krajine užívatelia, ešte majú mať prednosť. Lúpež storočia založená na 70 rokov starej kolektivizácii.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Je pravdou a našou hanbou, ako sa pôdy zbavujeme. Za pár drobných nechávame majetok, ktorý sa nedá obnoviť. My sa nerozpadneme pre americké letiská ani ruskú okupáciu, ale pre to, že sme si zničili podstatu - pôdu.

A na nej už bačujú žoldnieri a naši kolaboranti. S predajom a priemyselnou devastáciou pôdy skončíme všetci. Ako otroci na plantážach.

Sme skutočne vhodnou novodobou agrárnou krajinou. Sme skutočne krajina, ktorá by sa mohla stať aspoň v niečom svetovým lídrom. Prvým krokom je ale masívna rekonštrukcia vidieka odvážnymi ale potrebnými krokmi vlády. To ale musia prísť ľudia od fachu a hlavne odvážna politika definitívne zlomiť väz parazitom na pôde a zakladateľom prepojenia štátnych úradov a stavovských loby a j s dôsledkami ako je korupcia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Už dávno je zrejmé, že paraziti bez dotácií a podpory nebudú vedieť fungovať. Doteraz sa vláda snaží hľadať klamlivé a alibistické dôvody na zakonzervovanie stavu. Podlosť a zavádzanie podporované propagandou a demagógiou dotačných zbohatlíkov. Prekrývanie podstaty prikrmovaním rôznych rozpadnutých štátnych podnikov a centier podporujúcich predlžovanie agónie vidieka ale obnovenie svojej už skapínajúcej vitality. .

Ak za 70 rokov neboli schopní vytvoriť formát a víziu poľnohospodárstva, nie sú potrební vôbec. Nové vízie a stratégie sú paškvilom, ktoré miesto vízie a stratégie vytvárajú nové ilúzie a alternatívy. Napriek tomu, že vedecky a odborne je stav nakreslený jasne. Ak nezmeníme poľnohospodárstvo, nezmeníme vidiek a vykapeme.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

je zrejmé, že zobudiť sa musí hlavne samospráva. Obkľúčená okupovanou pôdou ako ostrov v mori chemizácie a industrializácie Je prvá na rade, zachrániť svojich obyvateľov. Ide novodobý pokus o pozemkové úpravy, ktoré nie sú prvoplánovo pre verejnosť. Preto sa samospráva musí stať nekompromisným a dôrazným dozorom pri jej realizácii.

Historicky sa pokus o pozemkové úpravy niesol v znamení spoločenskej revolúcie alebo okrádania a korupcie. Preto je zrejmé, že po nich budeme alebo moderná agrárna krajina alebo otroci na plantážach. Na odstránenie priemyselného poľnohospodárstva zo scény však musí byť v prvom rade osvietený a nekompromisný samotný štát.

A zatiaľ to nevyzerá, že rezort sa spamätal. Skôr naopak. Hnije ďalej aj so svojim personálnym obsadením.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  141
  •  | 
  • Páči sa:  873x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu