Štát nemá pod dohľadom organizáciu potravinovej kontroly.

Organizácia úradnej kontroly potravín nemá regulárny štátny dozor.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Potravinový dozor u nás vedie hlavný veterinárny lekár len úchytkom, ako prilepenú časť svojej hlavnej úlohy. Z toho vyplýva, že vysoká ochrana zdravia ľudí nemá ani taký význam ako ochrana zdravia zvierat. Hosana.

A dnes sme v situácii, kedy štát nemá pod kontrolou vlastný kontrolný orgán. Slúži len ako politická a lobistická utierka.

Od svojho vzniku nikto, nikdy a nikde nepreveril, či tento orgán plní svoju funkciu a hlavne, či je v svojej činnosti nezávislý. Jediná relevantná inštitúcia, ktorá sa tu chodí vyvenčiť z Bruselu a vzdať hold našej dezorientovanej kontrole potravín je audit spoločenstva, ktorý tak akurát konštatuje spokojnosť medzinárodných korporácií. Čo sa týka vnútroštátnych pomerov, tak vyzerá skutočne roduverná anarchia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Potom nie je vôbec náhoda, že v tejto popletenej organizácii riadenej hlavne záujmami finančných skupín a oligarchov, transformovaných politickými tlakmi vystupuje jej veliteľ Bíreš mnohokrát opačne ako by mal. Tam kde má vystupovať ako hlavný veterinárny lekár sa podpisuje ako riaditeľ a tam, kde má plniť funkciu najvyššieho manažéra kontroly potravín vystupuje ako veterinár.

Problém je v tom, že táto organizácia je všade tam, kde nemá byť a chýba všade tam, kde je potrebná.

Štátna veterinárna a potravinová správa nemá žiadny relevantný štátny dozor. Všetky jej činnosti sú výkladnou skriňou anarchie. Je už len komickým gestom, že sa tvári ako rezortný štátny orgán. Samospádom sa z nej stal partizánsky oddiel likvidujúci všetko, čo jej príde pod ruku. Samozrejme okrem kolaborujúcich alebo veliacich buniek.

SkryťVypnúť reklamu

Organizácia úradnej kontroly potravín je jednoducho omyl. Z výsledkov vyplýva jej absolútna neúčinnosť a z nákladov plytvanie verejnými financiami. Jedíným výsledkom tohto nepodareného pokusu sú pofidérne a podvodné štruktúry potravinového reťazca. Ostatné je už len o vyskakovaní na tlačových besedách s ministrom v čase, keď mu uteká vlak.

Organizácia úradnej kontroly potravín je vážna úloha štátu. Nie je a nemôže byť politickým baranidlom. Nie je a nemôže byť nástrojom selekcie.

Z neznámeho dôvodu sme v tomto štáte prešli od korektného štátneho dozoru k primitívnemu a zastaralému zastrašovaniu, vyhrážaniu, vykonštruovaným zákonným opatreniam a k neprofesionalite a nespôsobilosti.

SkryťVypnúť reklamu

Otázkou je aj to, do akej miery si personál kontroly potravín zaslúži uznanie alebo obhajobu, pri katastrofálnej organizácii a riadení. a do akej miery sa stal kolaboratívnym vykonávateľom svojvôle.

Jedno je isté. Štát z neznámych dôvodov rezignoval na dozor kontrolných organizácií. V čom má byť štát líder, štátnej kontrole , to neexistuje a v čom má byť participant, inšpekčná činnosť, tam sa vehementne exponuje, aj keď to nevie robiť.

V neposlednom rade štát diskvalifikoval regulárny audit ako nejakú kontrolnú funkciu na prevádzkovateľov, pričom úmyselne degradoval audit orgánov štátnej správy z dôvodu eliminácie ich kontroly zákonnosti a funkčnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Heger sa na UA hranici vyjadril a povedal, že sme naučili ľudí štátu klamať. Neviem ako sa tejto tichej vode podarilo aspoň raz trafiť klinec po hlavičke - ale trafil ju. Celý náš systém kontroly potravín je jeden veľký podvod o ochrane zdravia ľudí. Jedno bludisko plné klamstiev. Pyramída klamstva. Integrované klamstvo.

Pod velením absolventa večernej univerzity marxizmu leninizmu a v ústrety svetlým zajtrajškom tu presadzujeme degenerovanú a totalitnú štátnu správu, ktorá neodhaľuje odchýlky, zločin a podvod, ale ich zahaľuje. Roduverný anarchista so zámerom dotiahnuť socialistickú revolúciu do konca. Kolaborant so všetkými možnými lobistickými tlupami, ohrozujúci ústavné a demokratické princípy osôb a skupín, zdravý vývoj v krajine a bez kontroly vyskakujúci, až kým mu niekto neusekne celoživotným politickým vzdelávaním vymletú kotrbu.

Každopádne, nech organizácia kontroly potravín vyzerá akokoľvek, štát musí opätovne začať plniť svoju dozornú funkciu nad takýmito indívíduami. Hlavne preto, že pri starnúcich právnych normách ( správny poriadok ) sa pri precíznom a dôslednom konaní ukazuje, že viac podvodov a nezákonnosti ako u prevádzkovatelia je na strane samotnej kontroly. Anarchia pour exellence. Boj s veternými mlynmi o vzdušné zámky.

Ale to je už o vyspelosti a úrovni tých, ktorí túto organizáciu zosnovali, nechali bez kontroly fungovať a cicajú z nej prospech. Ale aj o statočnosti regulárnych pracovníkov kontroly a prevádzkovateľov, ktorí sa nedajú zastrašiť a šikanovať a sú schopní sa brániť dostupnými prostriedkami. Bohužiaľ ich väčšinou predstihne mor korupcie a ovplyvňovania, kde kontrola bez kontroly je len fraškou spravodlivosti.

A tak vzniká systém, že poctivosť sa trestá. Bizardnosť sa pokutuje, podvod utajuje. A tak máme kontrolu, ktorá nevie, kde máme nebezpečné potraviny ale vie, že všetko je v poriadku. Nemať nebezpečné potraviny a nevedieť o nich nie je to isté.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  109
  •  | 
  • Páči sa:  673x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu