Vlčan má potravín dosť. A ja mám dosť Vlčana.

Taký propagandistický showman ešte na ministerstve nebol.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Neviem čo znamená podľa Vlčana mať dosť potravín, ale isté je jedno, on ma na to asi taký vplyv ako Heger na Putina. Na to koľko budeme mať potravín nemá žiadny dosah lebo :

  1. žiadne domáce zásoby neexistujú

  2. relevantné sýpky patria Babišovi

  3. ministerstvo je z 90 % vazalom Bruselu

Možno ani netreba ďalej písať. Tento poľnohospodársky malamut sovietskej školy s jediným záujmom, zadĺžiť v tejto kríze vidiek bankám ( de facto predať Slovensko ) a pre tento účel zachovať kolchoznícky a veľkoplošný poľnohospodársky fašizmus.

Otázka je, čo tu ešte naše je. Ak zoberieme, že národné dotácie končia v rukách nadnárodných jachtárov a golfistov, potravinárske zásobovanie je v rukách obchodných reťazcov, potom tento výkrik do tmy je len zavytím Vlčana a jeho svorky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pochopme, že dostatok potravín budeme mať len dovtedy, pokiaľ budeme v tejto novej dobe otročiť na panskom. Ak nie, stopka a hlad. Schéma ako stvorená pre neoliberálny progresívny parazitizmus.

Pochopiť sa dá jedno, že proti korporátnym globálnym reťazcom nie je obrana. Ale prečo tento štát všetkými silami stavia bariéru vlastnej verejnosti pred možnosťou samozásobenia, aby aspoň niečo mal v rukách. Toto nie je náhoda. To je cieľ. Toto je vlastizrada.

To, že sa po vzore predmetov z moskovského inštitútu naučil propagande - to sa prejavilo na dohode s takými kreatúrami slovenskej scény ako Machútová. Tento exot sa teraz zaručil za ceny potravín. To čo je za show.

SkryťVypnúť reklamu

Jednoducho treba sa postaviť a tresnúť do stola. Ide o 4 miliardy a zúfalý boj našej agrosmotánky o nich. Naučený na agrojachting a agrogolf, ako najlepšie uložené peniaze rozvoja vidieka, by to museli ťahať zo svojho.

Na Slovensko jednoznačne priletel duch čapího hnízda aj s jeho duchovnou výbavou. Tento štát už nemá ani toľko sily, aby sa pri právach oligarchie na podnikanie zastal tých, ktorí chcú iba jedno - nechodiť po hyper a supermarketoch a žobrať o krmivo pre ľudí, ale si ho doma zabezpečiť v prebytku - síce drahšie ale zdravšie.

Prišiel čas. Kabinetný pučista Vlčan a jeho svorka nemá na to, aby nás zabezpečila potravinami. On nemá na viac, len odovzdať náš osud bankám - na dlh.

SkryťVypnúť reklamu

Posledná borba vzplála. Dajte sa na odchod.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  108
  •  | 
  • Páči sa:  667x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu