Kto pôjde skôr, Draxler alebo Čislák? A kamže by šli? Človeka z toho rozbolí hlava

Takéto typy (napr. bývalá primátorka Zlatých Moraviec Serafína Ostrihoňová) odchádzajú z verejnosti so slzami v očiach z toho, ako ich súd nespravodlivo zbavil ich funkcií a možností verejnoprospešných aktivít.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu
(zdroj: Ján Pintér)

Zbierali sa podpisy na mimoriadnu schodzu NR k vysloveniu nedôvery ministrovi zdravotníctva Viliamovi Čislákovi (Smer-SD)...

Akosi mám podozrenie:
nezmení sa to zas na zbytočný krik pre nič, hlavne, ak to nie je dostatočne podoprené vecnou, konkrétnou argumentácoiu?

Ľudia to zasa môžu nazvať nevieryhodným divadielkom a tých ozaj drzých cynikov to môže pobaviť, ako sa vyjadrili: "Cirkus Humberto! Upratujte si pred vlastným prahom!"

Alebo sa v najhoršom prípade zopakuje kauza Draxlera: "Za svoj diletantizmus sa ospravedlním, nič sa nedeje, ideme ďalej."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Minister školstva Juraj Draxler si totiž môže dovoliť každý diletantizmus, stačí sa potom verejne ospravedlniť učiteľom a riaditeľom škôl za to, že ich dostal socialistickým kádrovaním do "nepríjemnej situácie". (Zástupcovia škôl museli zbierať od rodičov citlivé osobné údaje. Ak sa im to nepodarilo, škole hrozila pokuta.)

Ďalšia Draxlerova epizóda:
Metodicko-pedagogické centrum Bratislava.


Ono... lož má síce krátky dych i nohy, ale i napriek tomu ju treba pristihnúť pri čine. Pre políciu zaiste nebude problémom odhaliť majiteľa falošného konta a odosielateľa podvodného e-mailu, otáznym však ostáva, prečo mal byť obetným baránkom bez akéhokoľvek vyšetrovania a dôkazov radový úradník Jozef Kováč, hoci jeho podpis v súvislosti so zmiznutými peniazmi nikde nevystupuje?
 
Pani riaditeľka Kapucianová, prečo tak zbrklá, unáhlená predimenzovaná reakcia?
Mali sme zrazu paniku a svitlo nám, že za takúto "poctivú" prácu nám patrí päťdesiat percent, fifty-fifty, teda najmenej 200.000 €, nie iba nejaká almužna vo výške povedzme 40.000? 
 V poslednej dobe sú korupční politici pred súdom obhajovaní frázou "jednal v dobrej viere" (Čarnogurský); Pani Kapucianová, myslíte, že takáto obhajoba funguje donekonečna a vydrží až po Váš termín pojednávania? 
A vôbec, koho z kolegov a či predstavených z ministerstva ste chceli kryť Vašim rigoróznym okamžitým predstieraním spravodlivosti?

SkryťVypnúť reklamu

Otázka i na ministra Draxlera:
- Ako to, že D. Kapucianová ostáva po jej hrubom panikárskom zlyhaní vo svojom úrade? Máte obavy, že by azda mohla proti komusi z ministerstva a či priamo proti Vám vypovedať? 

Ján Pintér

Ján Pintér

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj niekedy dokáže šetrne poodhaliť človeku niektorú jeho slabšiu stránku. Dostáva potom blahoženania až dvomi slovami (tie jedno- a slaboduché radšej ani neuvádza): hodný gilotíny a podobne. Nájdu sa však i pisáci zdatnejší a talentovanejší, tí si dajú na tom viac záležať a vykúzlia až tri slová: obesiť, zastreliť, upáliť. Nevie, ako to tí dobráci a jeho čitatelia robia, ale potom mu vždy ešte včas ktorýsi z nich zavelí: - Lazar, poď von!Jeho vďačné prejavy života sú zrejmé, je tu opäť. Zoznam autorových rubrík:  spoločnosťNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

142 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu