Prsteník v čiernom

Taký pohľad sám o sebe, charakteristické pre súčasnosť: Istej taxikárke som videl včera jej čierny prsteň na prste, rovno na prsteníku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 

Nepreháňam, iba konštatujem súčasný stav. Však nám už nezáleží na tom, ak po sebe zanecháme ležať odpad alebo obal zo svojho nápoja všade, kde sa práve nachádzame, či už na chodníku v meste, na ulici, v parku alebo kdesi v prírode v lese.

 

Bratislavské sídlisko 2018
Bratislavské sídlisko 2018 (zdroj: JP)

 

Zodpovedným vedúcim v inštitúciách a podnikoch je zrejme tiež ľahostajné, ak sa neporiadky a prechmaty na občanoch neriešia, ak rozbité cesty a chodníky ukrývajú pre chodcov nástrahy, mestské budoby neudržované chátrajú, nariadenia a zákony ostávajú alibisticky iba na papieri a podobne. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je nám podone ľahostajné, ak na úrady primátorov opäť kandidujú skompromitovaní súčasní korupciou znetvorení kandidáti-primátori, ktorí do mestských podnikov svojvoľne dosadzovali svojich nekompetentných priateľov a príbuzných a ignorovali, ak ich poslanci hlasno protestovali a viceprimátori na protest odchádzali a zriekali sa svojich úradov.

 

 

 

Nechali sme si politikmi ale i našou vlastnou ľahostajnou ukradnúť svoj vzťah k obci, k mestu a celej vlasti a je nám to jedno, ak túto krajinu po sebe zanecháme budúcej generácii beznádejne znetvorenú chemickým alebo atómovým odpadom, pôdu a vody zamorené a devastovanú prírodu poznačenú vyklčovými lesmi, riekami s vyhynutými rybami a uhynutým vtáctvom v lesoch a na poliach.

SkryťVypnúť reklamu

 

 

 

Je nám to síce doslova ukradnuté a hoci vieme o zločincoch, nič proti nim nerobíme pretože sme rezignovali, vzdali sme to, definitívne už nikde nevidíme žiadne riešenie, je to celé zlé.

 

 

 

Petržalka 2018
Petržalka 2018 (zdroj: JP)
Ján Pintér

Ján Pintér

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj niekedy dokáže šetrne poodhaliť človeku niektorú jeho slabšiu stránku. Dostáva potom blahoženania až dvomi slovami (tie jedno- a slaboduché radšej ani neuvádza): hodný gilotíny a podobne. Nájdu sa však i pisáci zdatnejší a talentovanejší, tí si dajú na tom viac záležať a vykúzlia až tri slová: obesiť, zastreliť, upáliť. Nevie, ako to tí dobráci a jeho čitatelia robia, ale potom mu vždy ešte včas ktorýsi z nich zavelí: - Lazar, poď von!Jeho vďačné prejavy života sú zrejmé, je tu opäť. Zoznam autorových rubrík:  spoločnosťNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu