Súťaž. Karikatúra 2016

Politický karikaturista je nielen umelec so zmyslom pre humor, ale aj so zmyslom pre dejiny, musí cítiť dopredu i dozadu, kam to smeruje a kam by to malo smerovať a z tohto napätia vyťažiť humor, iróniu a... (Kornel Földvári)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Opäť ako i v uplynulom roku si dovoľujem pozvať k téme karikatúra.

Karikatúrami sa zaoberali dokonca i básnici ako Charles Baudelair: ,,Karikatúra má dve zložky, kresbu a myšlienku, drsnú kresbu a zžieravú ale zahalenú myšlienku“.

Mám k tejto problematike aj svoj vlastný názor: 

Obrázok blogu
(zdroj: jp)


Ale dosť bolo teórie. Na stránkach Sme sa aj v roku 2016 objavilo zopár majstrovkých i tých menej vydarených kúskov, získali si našu pozornosť a podaktoré i obdiv nad ostrovtipom autora, iné skôr sklamali svojou obmedzenosťlu, slaboduchosťou a či nedostatkom pointy. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Z najlepšíeho i najchudobnejšieho humoru vyberiem s Vašou pomocou, vážení čitatelia, ten najviac ohodnotený ako i onen najmenej vydarený za rok 2016.

Svoj názor o správnom alebo chudokrvnom humore 2016 máte možnosť zaslať vo forme diskusného príspevku k tomuto blogu do 31.1.2017.

Prosím navrhovať karikatúry alebo texty so Sme od 1. 1. 2016 do 31.12. 2016.

V prípade zhodného počtu hlasov pre ten istý text alebo karikatúru rozhodnem o víťazovi lósom.

Prosím o ďalší hlas, ten Váš, nech sa páči.

Vopred ďakujem.

Ján Pintér

Ján Pintér

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj niekedy dokáže šetrne poodhaliť človeku niektorú jeho slabšiu stránku. Dostáva potom blahoženania až dvomi slovami (tie jedno- a slaboduché radšej ani neuvádza): hodný gilotíny a podobne. Nájdu sa však i pisáci zdatnejší a talentovanejší, tí si dajú na tom viac záležať a vykúzlia až tri slová: obesiť, zastreliť, upáliť. Nevie, ako to tí dobráci a jeho čitatelia robia, ale potom mu vždy ešte včas ktorýsi z nich zavelí: - Lazar, poď von!Jeho vďačné prejavy života sú zrejmé, je tu opäť. Zoznam autorových rubrík:  spoločnosťNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu