Alžírsko trpelo ešte donedávna vážnym nedostatkom vody, takže v období po roku extrémneho sucha 2003 vláda tejto krajiny vážne uvažovala o dovoze vody z cudzích krajín.
V súčasnosti sa abdellazizovou metódou hladina spodných vôd v tomto regióne zvýšila miestami až o 30 metrov, priehrady sú plné vody a poľnohospodárska produkcia sa rapídne zotavila. V roku 2009 zaznamenalo Alžírsko rekordnú úrodu obilnín a Alžírsko opäť exportovalo aj väčšie množstvo obilia tak ako pred rokmi.

Vynálezcom tejto technolólie je inžinier Madjid Abdellaziz z Berlína pôvodom z Alžírska, ktorý svoj objav po mnohých menších projektoch odskúšal vo veľkom práve na tomto území v roku 2005 spočiatku iba na ploche približne 30 ha v tom čase čiastočne ešte radioaktívne zamorenej.
Medzitým sa Atlas, horský pás v severozápadnej Afrike tiahnuci sa od Maroka cez Alžírsko až po Tunis, stal omnoho ekologickejším a celý región už dnes profituje z integrálne oživeného prostredia, od roku 2005 tu hnutie Desert Greening vysadilo už vyše 40 000 stromkov.

Podľa jeho vízie bude raz viesť skutočná najmenej dva km široká zelená vlna krížom celou Saharou od územia Maroka až po Saudskú Arábiu cez celú severnú Afriku. Ľudia, predovšetkým utečenci zo strednej Afriky, sa tu budú môcť usadiť a udržať si svoju existenciu i z dlhodobého hľadiska a učiť sa bojovať pomocou nových technológií s púšťou v prospech lesov, polí a záhrad.
Zelená vlna bude priberať na šírke a prechádzať celou okolitou púšťou, ktorá bude ustupovať úrodnej pôde so stálou mikroklimou spočiatku v podobe reťazca jednotlivých enkláv vo vzdialenosti 500 kilometrov, neskôr ako súvislý najmenej dva kilometre široký uzavretý zvlnený pás.
Desert Greening už nebude potom fungovať iba ako iniciatíva jednej rodiny, ale bude formou nadácie poskytovať poznatky o technológii tvorby dažďa, pomáhať objasňovať otázky práv na pôdu, a tak spoluorganizovať život v novovytvorených osadách a mestách v zelenom páse Sahary. Naša planéta stojí v tomto ohľade pri bode výrazného obratu.