Ako oklamať čas ?

Písmo: A- | A+

Zoskočil z kombajnu a hneď ma napadlo - traja mušketieri.  Dlhé vlnité blond vlasy,  úzke fúziky. Vysoký, štíhly, svaly akurát, z fleku ho mohli odfotiť na obálku dámskeho magazínu.

 

 Večer sme sedeli pri pive. "V susednej dedine je diskotéka, ideš?"

 To už nieje pre mňa, som dva roky ženatý.

 Koľko máš vlastne rokov?

 22 "To si sa skoro, to si sa musel?

 Musel, aj nemusel, odpovedal záhadne.

 Máte deti?

 Mám, štyri. " Nevymýšľaj, za dva roky štyri deti?"

 Naozaj, najstarší má 10 najmenšia 4

 Nemohol si ho mať v 12tich!

 Nie. Ja som si tie deti zaobstaral už hotové. Zobral som si vdovu so štyrmi deťmi.

 Prosííím ťa! To ťa čo napadlo?

 Potreboval som oklamať čas.

 Ako to myslíš?

 Narodil som sa s veľmi vzácnou poruchou - jeden z milióna. Moje telo sa nevie zbaviť všelijakých fenolov tak ich v sebe skladuje. Postupne ma zabijú. Načítal som si, mám pri troche šťastia nárok tak na 40 rokov. Predstav si, že by som sa ženil pred 30kou. Zostali by po mne polosiroty, jedno menšie ako druhé. A to ja nechcem! Takto aj tá najmenšia už bude dospelá!

Ako vám to spolu ide?

 Bezvadne.Vždy som rozumel deťom, a rád kadečo vyrábam, lepím, stružlikám. Malej Zuzanke som urobil domček pre bábiky. Parádny, poschodový, s podkrovím, s terasou aj so záhradkou. Žena jej ušila záclonky, tienenie nad terasu, a teraz každé dievčatko čo k nám príde, potom doma otravuje, že aj ona chce také . Dvaja susedia sa už aj boli pozrieť, o čom to tá malá básni. Chlapci sú pobláznení do dvoch divochov, tak som im postavil na záhrade tí pí z veľkej autoplachty. Aj tam spávajú,strúhame luky, šípy,učíme sa stopovať, rozkladať oheň. Pre mňa je to pohoda, hrať sa s deťmi.Ja ich neberiem ako deti, a funguje to. Ich otec bol opilec, robil doma bordel,rozbíjal nábytok a podpálil kurín. Chvala bohu,že sa zavčasu upil na smrť.Teraz vidia, ako má otec vyzerať. Za nič by ma nedali - povedali mi to. Nemusel som sa trápiť s plienkami, preskákať s nimi všetky detské choroby.

 Prišiel som k hotovému.

 Ty si s tým časom ozaj vy.......

 Ale kdeže. On so mnou! Zuzka je v tom. Čaká malú Evičku. Strašne sa na ňu teším, dievčatká to totiž nikdy nededia. Ale vieš čo ma najviac žerie?
 Kto s ňou bude tancovať na stužkovej, ak sa toho nedožijem. 

Skryť Zatvoriť reklamu