Všetky nezmysly, výmysly, polopravdy, klamstvá, do neba volajúce blbosti,výplody chorých mozgov aj nápady šialených vedcov, pošahaných diktátorov túžiacich spasiť svet, aj náboženských fantastov, ktorí si potykali s všemohúcim, a napísali o tom pokračovanie Biblie. Mraky konšpirácií, - o zdravom rozume ich autorov by sa dalo s úspechom pochybovať .
Neskutočné množstvo volovín a bludov, nad ktorými elementárna logika zvracia,a zdravý rozum sa otočí a ide naspäť.
ALE! skúste si nájsť nejakú naozaj solídnu a overenú informáciu. Napríklad : bod topenia zliatiny Cu - Ni, alebo: doba liahnutia vajíčok motýľa Atacus atlas, alebo:
zaradenie rastliny s rodovým názvom "chara"
Výsledok bude, že nájdete stovky odkazov na "Chára Zdeno" - mne neznámy a teda úplne ľahostajný občan - a až na 27. strane sa dozviete, že sa treba pozrieť na stránku Kew garden, kde je najsolídnejší zoznam rastlín z celého sveta, usporiadaných podľa systému.
Ak neviete po anglicky, ste stratení, lebo iba pochopiť systém vyhľadávania nieje vôbec jednoduché.
Nakoniec zistíte, že ide o ťažko zaraditeľný výtvor prírody kdesi na pomedzí rias a vyšších rastlín.
Keď sa svojím objavom pochválite kolegovi, povie: Také ľahké nevieš?
Stačilo mi brnknúť.
Zadajte heslo: smaragd. Objaví sa kratučký odstavec - aj to preklad z wikipédie.
Zadajte heslo: emerald. Nájdete odkaz na Encyklopediu Brittaniku - desiatky stránok.
Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.
Koľkokrát anglicky nevieš, toľkokrát NIESI človekom.
Na internete určite!
Skúste zistiť niečo o obežných dráhach a nájde vám stovky stránok o obéznych.
Stačí, aby sa vám šmykol prst pri hľadaní ktovieakého japonského slova a vyťukáte slovo "HENTAI" Nikdy sa nepresekáte cez tie hory pornografie najhrubšieho zrna. Skúšal som. Je to beznádejné.....vzdávam sa.
Zbohom internet.
Stačí brnknúť tomu správnemu kamarátovi.